Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti elolvassátok az ajánlott...

Ti elolvassátok az ajánlott olvasmányokat/könyveket (egyetem)?

Figyelt kérdés

A kérdés azért fogalmazódott meg bennem, mert akivel beszéltem kb mindd azt mondta hogy egyszer nem néznek bele ilyenekbe (vagy 2 könyvet olvasott ki msc végéig).

Idén gondoltam mindent elolvasok, kijegyzetelek stb, de akkor ezek szerint én rosszul csinálnám, vagy értelmetlen?


Ti hogy vagytok ezzel?



2018. márc. 5. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Változó, főleg a tárgytól függ. Amelyiknél van egy jó diasor, érthetően magyaráz a tanár vagy mondjuk nem annyira fontos tárgy ott nem szoktam. Ahol az előadás anyaga nem a legjobb ott azért utána szoktam nézni a kötelező irodalomnak is, meg ami államvizsga tételhez kapcsolódik azokat is kiegészítettem a kötelező irodalom anyagával. Mindent elolvasni szerintem felesleges, inkább a szak főbb tárgyaira koncentrálj.
2018. márc. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Nyilván nem értelmetlen, hiszen csak is okosabb lehetsz, ha mindent elolvasol :)

De szerintem a hallgatók 99%-a nem olvassa el ezeket :D Én például azért nem, mert tudtam mindig, hogy a vizsgán nagyrészt úgy is csak azt kérdezik, ami a kötelező tananyag meg az órai jegyzet.

2018. márc. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Ki kell tapasztalni, hogy melyik tanár mit vár el. Én sajna így buktam meg majdnem közgázon, mert a tanár az ajánlott irodalomból kérdezett és nem az órán vett anyagból. A kötelezőket, (ha adnak ilyet) viszont ajánlott Főleg szaktantárgynál, nem éri meg rizikózni.
2018. márc. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Az a dolgod, hogy elolvasd. Függetlenül attól, hogy mások lógnak-e, vagy megdolgoznak a diplomájukért. Egyáltalán nem értelmetlen.


Nem attól leszel jó szakember (bármit tanulsz is), ha csak a minimumot igyekszel teljesíteni. Saját magadnak tanulsz.

2018. márc. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Értem én hogy magának tanul az ember, de van aki minimális energiabefektetéssel 4-5-ös az egyetemen én meg hiába olvasgatok hozzá sajnos 3-as körül vagyok.

2018. márc. 6. 19:36
 6/8 anonim ***** válasza:

"van aki minimális energiabefektetéssel 4-5-ös az egyetemen"


Meg az általánosban, meg a középiskolában, meg mindenhol az életben. Igen. Különbözőek a képességeink.


"én meg hiába olvasgatok hozzá sajnos 3-as körül vagyok"


Akkor képzeld el, mi lenne, ha még csak nem is olvasgatnál... Az a célod, hogy csak átcsusszanj minden vizsgán? Egy úgy megszerzett diplomával úgyse mész semmire se. Akkor inkább hagyd ott az egyetemet már most, mert csak időpazarlás. Ha viszont ki akarod hozni belőle azt, amit ki lehet hozni, akkor olvass csak minél többet, és ne azzal foglalkozz, hogy másokkal mi van, hogy másoknak hogy megy, hanem saját magaddal.

2018. márc. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen tantárgyfüggő. Van, ahol az órai jegyzet nem ér semmi, mert a tanárnak van egy általa írt könyve, és abból kérdez... Van akinél elég megtanulni ami a diákon van, a könyvet megszerezni csak idő-és pénzpocséklás.

Meg olyan is van, ahol mindkettő kell.

De 90%-ban nem szoktak kelleni a könyvek, csak nagyon fontos tárgyaknál olvasom el, vagy ha rosszul magyaráz a tanár, vagy ha nem tudok bejárni órákra.

Most pl Norvégiában tanulok, itt teljesen más a hozzáállás, mindenki olvassa a könyveket mint a güzü, úgyhogy olvasom én is, meglátjuk, mi lesz az eredmény. :D

2018. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!


Utolsó előttinek meg:

Nem a könyvek olvasásával vagyok 3-as, azokat csak mellé olvasom, de elég időpocsékolásnak érzem.

Amikor ajánlott olvasmány kb 2db 300-500 oldalas fizika könyv sokan meg ki se nyitják satöbbi. Ezért merült fel bennem a kérdés.

2018. márc. 7. 19:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!