Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A turizmus-vendéglátás szak...

A turizmus-vendéglátás szak miért ilyen népszerű?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják rá, hogy büfészak. Ha valaki elvégzi, nehezen talál munkát ebben a szakmában, mert egyszerűen nincs annyi hotel Magyarországon, hogy minden diplomást felvegyenek hotel igazgatónak. Vagyis akik ezt elvégzik, általában alacsonyabb poziciókkal kell beérniük (recepciós, irodai ügyintéző.. stb.) Ennek ellenére miért jelentkeznek ilyen sokan rá?

2018. jan. 23. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert szeretnének valamiből diplomát és utazni (majdnem) mindenki szeret, így ez még érdekli is őket (szerintem) :)
2018. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene mindenkinek igazgatónak lennie? Az embereknek csak nagyon kis része bírja ám a vezető léttel járó nyomást. Már egy középvezetőn is hatalmas van. Oda a papír édeskevés. Rátermettség és idegek kellenek, nem diploma. És miért ne lehetne a recepción, irodán stb. helyen dolgozó ember diplomás? A diploma nem azért van, hogy valaki vezető legyen. Szomorú, hogy a fejekben ekkora zavar van ezekkel kapcsolatban. Na ez pont a vezetőségre való rátermettség teljes hiányát jelzi.
2018. jan. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
azért ez nem úgy néz ki, hogy júliusban diplomaosztó, szeptemberben pedig már egyből szállodaigazgató lesz az ember :) De ez minden felsőfokú végzettség esetében így van, hogy nem fogsz nulla tapasztalattal beülni a tutiba. Az meg nem értem miért probléma, hogy diplomával nem lesz valaki vezető beosztású, hanem "csak" alkalmazott. És mint ahogy már említve lett, nem akar ám mindenki nagy felelősséggel járó vezető pozíciót betölteni :)
2018. jan. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
egyébként én nem mondanám azt, hogy büfé szak lenne, már ha ezzel arra akartál célozni, hogy olyan könnyű lenne elvégezni, igencsak tele van gazdasági tárgyakkal, amit az átlag nem fog egy éjszaka alatt megtanulni a másnapi vizsgára.
2018. jan. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

Az nem gond, hogyha egy-egy esetben valaki diplomával recepciós/irodai asszisztens például, mert hiába végezte el az egyetemet, rájött, hogy nem lenne alkalmas vezetőnek.


DE az viszont szomorú, hogy már szinte csak diplomások vannak az ilyen munkakörökben is, amit tökéletesen el tudna látni egy (négyes-ötös) érettsésivel, esetleg valami pár hónapos OKJ-s papírral rendelkező ember is. De a csapból is az folyik, hogy az érettségi ma már semmit nem ér, lehet az akármilyen jó... EZÉRT akar már mindenki diplomát, és aki pedig nem érez magában elég tehetséget/kitartást a komolyabb szakokhoz, mint mérnök, orvos, jogász stb, annak maradnak a "büfészakok". Ami meg nem más, mint 3-4 fölösleges év olyan szempontból, hogy azalatt már aktívan dolgozhatnának ezek a fiatalok, nem az állam pénzén tanulnának olyat, amire valójában nem lesz szükségük a munkájukban.

2018. jan. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolónak írnám, hogy mérnök vagyok és baromira nem ért semmit az a 4év, amit az egyetemen tanultam, a munkámban az egyetemen tanultak 5%-át használom kb. Ennyi erővel az én és mérnöktársaim munkáját is el tudná végezni egy szakközépiskolás vagy technikus vagy egy szakirányos OKJ-s végzettségű is. Ez Magyarországom kb minden szakra igaz nem csak a turizmusra.
2020. febr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!