Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Reggel 8-tól 3.30-ig tanítási...

Reggel 8-tól 3.30-ig tanítási órák. Mit gondoltok erről? Többi lent.

Figyelt kérdés
Van egy 10. osztályos ismerősöm és ő mesélte, hogy mindennap 3.30-ig vannak órái kivéve egynap akkor 2.35-kor végez.

2017. dec. 29. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
5%

Ha elmegy dolgozni akkor ott is minimum 8 vagy 12 órákat fog dolgozni, iskolába is ehhez szoktatják hozzá a diákokat hogy szokjanak hozzá hogy mai világba 8 de nagyon sok helyen már a 12 órás műszakok jellemzőek.

Egyébként nem értem mi ezzel a probléma. Nekem 9. osztályba 10 évvel ezelőtt egyedül talán a csütörtöki napom volt az amikor délután 2 kor végeztem és hazaértem fél 4 kor mert utána várnom kellett buszra, meg hát busszal is jó 40 perces utam volta.

Utána 3 óránál előbb nem igen végeztem. 10. osztályba olyan napom is volt nem is egy amikor majdnem délután 4 óráig bent kellett lenni. 11. 12. osztályba kb ugyan ez. Minimum 7 órám volt, de 3 nap amikor 8 órám volt bent. Ráadásul 12. osztályban nekünk volt táncóra a szalagavató miatt ami délután 5-6 óra kerül kezdődött. Akik nagyon messziről jártak be ők inkább beiratkoztak kollégiumba hogy ne kelljen estére hazaesniük és másnap hajnali 5 kor kelniük.

Ilyen az élet, akkor minket már felkészítettek erre. Meg alapból pár éve van egy olyan kormányrendelet hogy délután 4 óráig van tanítási idő kötelezően.

2017. dec. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos manapság ez elég átlagos.

1-essel nem értek egyet, ez nem normális, egy felnőttnek a napi 8 óra után már nem kell még otthon is pluszban dolgoznia, így középiskolásnak lenni sokszor nagyobb szívás, mint dolgozni:S

Igen, nekem is a 10. és 11. volt a két legnehezebb év, 38-38 órával hetente. Nem emlékszem rá, hogy annyira kikészített volna, de akkor sem normális, ami manapság a közoktatásban megy.

Én nem vagyok annak a híve, hogy "én is kibírtam, más is szívjon". Szerintem napi 6 órába is bele kellene férnie mindennek (főleg gimiben, ahol már nem kellene úgy szájba rágni a dolgokat, mint ahogy teszik).

2017. dec. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is így volt, és én sem tartottam okésnak. Azóta dolgoztam már árufeltöltőként és gyorsétteremben is 8-12 órás műszakokban, de nem éreztem, hogy az iskola direkt ránevelt volna erre. Negyvenöt perc egy tantárgyra nagyon kevés, nyolc tantárgyat végigvenni egyenlő figyelemmel egy napon szinte lehetetlenség, arról nem is beszélve, hogy hazamenve elvileg még holnapra is preparálnod kellett volna, ráadásul azon a nyolc órán keresztül egy helyben kell ülnöd, a teljesítményed pedig élesebben van pellengérre állítva, mint bármelyik átlagos munkahelyen.


Per pillanat orvosira járok, de még itt is barátságosabbnak érzem az oktatást olyan szempontból, hogy nem kell mindig mindenen bent lenned, általában másfél órás blokkok vannak, és azt tanuljuk, amit számon fognak kérni, közben meg kimehetsz az utcára, vándorolnod kell a helyszínek között, nem vagy bezárva.



Szóval, sok mindent csináltam már, és szerettem gimisnek lenni, de az összes közül mindig ezt tartottam a legrosszabb konstrukciónak, mert a munkahelyeden általában nem negyvenöt percenként kell szögesen váltanod és koncentráltnak maradnod, és nem kérnek mindenből számon hetente.

2017. dec. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Mivel a diákok óraszámát nem az iskola hanem az oktatáspolitikusok határozzák meg ezért az óraszámon nem érdemes vitatkozni. 11-ben mikor bejönnek a fakultációk akkor még több órája lesz a diákoknak. A lányomnak most heti 39 iskolai tanórája van.

Egyfelől nem értek vele egyet mert hullafáradt és nem marad ideje szórakozni. Egyfelől egyetértek vele mert a lányom ha nincs rákényszerítve akkor hajlamos nem tanulni (sajnos olyan mint én voltam). Viszont a sok tanulás remélem meghozza a gyümölcsét (államilag finanszírozott felsőoktatás). Meglátjuk két év múlva.

2017. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%

"egy felnőttnek a napi 8 óra után már nem kell még otthon is pluszban dolgoznia"


Nem? Ki fogja a mosást betenni? Főzni? Vasalni? Ha van gyerek akkor neki másnapra elkészíteni a tízórait? Segíteni neki bepakolni? Kikérdezni a leckét? Boltba ki fog menni? Sorolhatnám még. Egy felnőttnek dolgoznia kell a munkahelyén is aztán otthon is, a sok elkényeztetett gyerek meg meg van halva mert 8-9x 45 perc után még otthon meg kell csinálnia 3 feladat matek házit meg meg kell tanulni 2 oldalt történelemből. Majd ha elkerültök egyetemre, ahol ettől 100x többet kell tanulni, dolgozni kell suli mellett, és mivel nem lesz ott anyuci meg apuci a házimunkákat is magatoknak kell csinálni akkor majd sírhattok...

2017. dec. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyházi gimnáziumba járok (heti 2 hittan), ráadásul nyelvtagozatra (mindkét nyelvből 5-5 óra), ennek ellenére napi 7 órám van. Igaz, ebben nincs benne a plusz tesi, de nekem abból felmentésem van, mert sportolok. Tizedikes vagyok én is. Ha központilag határozzák meg az óraszámot, akkor nem értem, máshol miért van több óra? Főleg annak, aki nem tagozatos és nincs délelőtt hittanja.
2017. dec. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

"Egy felnőttnek dolgoznia kell a munkahelyén is aztán otthon is, a sok elkényeztetett gyerek meg meg van halva mert 8-9x 45 perc után még otthon meg kell csinálnia 3 feladat matek házit meg meg kell tanulni 2 oldalt történelemből."


Ilyen hozzáállással hamar ki fognak bukni az egyetemről. Nem a tanulással van a gond, hanem a rengeteg felesleges/hasztalan tananyaggal, amit akkor is meg kell tanulni, ha nem kérik az érettségin. Végzős vagyok, az ismétléssel sehol nem tartok még, mert még nem tudtok végigvenni az anyagot, mert egyrészt a sok hülye miatt nem tudunk normális tempóban haladni az anyaggal, másrészt meg a tanár mindent elmond órán, csak a lényeget nem (megjegyzem 45 perc csak arra való, hogy lefirkantsak egy rövid vázlatot, aztán otthon szenvedhetek vele órákat, mire megértem, hogy miről volt szó), szóval gimisként sokkal több feladat hárul rád, mert nem hagyhatod a "gondjaidat a munkahelyeden".


Elmondom azt is, hogy attól még, hogy gimis vagyok, mindig segítek anyukámnak mindenben. Lehet, hogy nem megy minden nap, mert estig tanulok, de hétvégén próbálok több időt szakítani az otthoni teendőkre is, amikor nem a könyvek közt ülök. Szerencsére apukám is mindig besegít, szóval jól fel van osztva a munka.


Ma is segítettem anyunak főzni, addig apu takarított, most szusszanok egy kicsit, mert eddig érettségi tételt írtam, de szerintem folytatom is.


L/19

2017. dec. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*mert még nem tudtuk
2017. dec. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én oktatáspolitikus lennèk, bevezetném azt, hogy tanár csak fiatal nő lehet, 35 éves koráig tanìthat és kötelezően ruha nélkül. :)
2018. máj. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!