Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem mellett mennyi...

Orvosi egyetem mellett mennyi szabadidőtök van?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok,12-es vagyok és most kell eldöntenem hova megyek továbbtanulni. Idáig nagyon szerettem volna orvosnak tanulni, de most úgy érzem hogy még csak gimnazista vagyok és már belefáradtam a mindennapos 2-ig meg 3-ig való tanulásba (nagyon erős gimibe járok), habár jó jegyeim vannak. Sok mindent hallottam már az orvosiról: valaki azt mondja,hogy mellette volt ideje párkapcsolatra és mindenre amire kellett, még mások hajnalban keltek és éjfélkor feküdtek szorgalmi időszakban is. Ha van tapasztalatotok légyszives írjátok le. Köszönöm :)

2017. dec. 25. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon kevés a szabadi9dő, ha jó eredményeket akarsz elérni. Komolyan kell tanulni, nem lehet mellette bulizni, haverkodni. Még a pár kapcsolat is elég nehéz.
2017. dec. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha én keményen tanulok, de az egyetem mellett szeretnék párkapcsolatot és szociális életet akkor ez nem nekem való, mert mindenképp lemondásokkal jár?
2017. dec. 25. 21:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Arra van időd, amire akarod.

Persze, meg kell tanulni beosztani az időt és hatékonyan kell tudni tanulni. (Tehát ha a gimiben is hajnalig tanulsz rendszeresen, akkor nem biztos, hogy ez a te szakod.)

A felnőtt életben sincs valakinek MINDENRE ideje, meg kell tanulni súlyozni.

2017. dec. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sokat hallom egyébként,hogy egyetemen csak vizsgaidőszakban kell tanulni. Ez orvosin is így van? Vagy azért vannak olyan gyakorlatok szorgalmi időszakban is, ahol számonkérik mi volt előadásokon?
2017. dec. 25. 21:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én orvosis vagyok, elég nagy túlzás, hogy nincs időd semmire, de tény, hogy sokat kell tanulni. A szorgalmi időszak nálunk hajtós, sok szakon csak vizsgaidőszakon kapnak észbe, hogy tanulni kéne, nekünk meg egész évben van számonkérés, több tárgyból a vizsgára csak ismételnem kellett. Nyilván embere válogatja, de szerintem nem kell túlszenvedni, lehetnek barátaid, párkapcsolatod. Ha megnézel egy orvosis bulit, azért vannak emberek mindig bőséggel. Az ijesztgetések ne tántorítsanak el, ez nem egy könnyű szak, de lehet haladni vele. Mindig és mindenhol lesznek nehézségek és megpróbáltatások, plusz a sok tanulásnak is van előnye. Pl az, hogy amit tanulsz, az tök érdekes és emberekem fogsz segíteni vele. :)
2017. dec. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig volt időm arra, amire szánni szerettem volna időt. Barátokra, családra, párkapcsolatra, kikapcsolódásra is. Pedig summa cum laude végeztem, szóval azt sem lehet mondani, hogy kettesekkel szenvedtem végig a sulit.

De azért az, hogy mennyi szabadidőd van, erősen függ attól, hogy milyen gyorsan és hatékonyan tanulsz. Volt olyan évfolyamtársam, aki sokszor annyit tanult, mint én, mégis rosszabb jegyei voltak. Meg az sem árt, ha tudsz szelektálni a dolgok között és képes vagy vmi normális időbeosztást készíteni magadnak.

2017. dec. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig egy egész jó kis 4.5-ös átlagot tartok, mégis egy stabil kapcsolatban vagyok és jut időm szórakozni is. Csak jól be kell osztani :) És nem csak vizsgaidőszakban kell tanulni, ez nem az a szak sajnos.
2017. dec. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező!


Ha a szabadidő ennyire fontos számodra, akkor NE menj orvosi egyetemre, mert oda leginkább elhivatottság kell és végzés után sem lesz sok szabadidőd....


Ha már most bele vagy fáradva, később mi lesz?!


Akinek mindenre van ideje orvosi egyetem mellett, az könnyebben és gyorsan tanul - nem mindeninek egyforma a felfogóképessége ezt tudomásul kell venni.


Volt olyan osztálytársam, akinek elég volt az is, amit órán hallott és otthon egyáltalán nem tanult mégis kitűnően sikerült minden vizsgája. Más meg szorgalmasan hajnalokig fent magolt és mégsem feküdt neki az anyag.


Nem vagyunk egyformák.


Ezért jó, ha az embernek van reális önképe és tisztában van a képességeivel - kevesebb csalódás éri az életben.


Tehát, ha már most kétségeid vannak, én a helyedben átgondolnám, hogy milyen más/további továbbtanulási lehetőségek vannak, ahol és amibe azért nem kell belehalni.

2017. dec. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak vizsgaidőszakban tanulnék, akkor az első féléven sem jutottam volna túl :D Szorgalmi időszakban is van majdnem minden héten egy demó/zh, amire keményen készülni kell, mert van olyan tárgy, amiből az adja a jegyed. Gyakorlatokon is elvárják, hogy úgy érkezz, hogy a gyakorlat anyagából fel vagy készülve. Érdemes hétről hétre tanulni, egy félévnyi anatómiát nem lehet vizsgaidőszakban egy hét alatt megtanulni (de ugyanez igaz minden más tárgyra is).
2017. dec. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%

Miszterix, szerintem egy kicsit eltúlzod. Sokan vannak, akik gimiben is folyton tanulnak, mert maximalisták/ettől érzik jól magukat, és orvosira bekerülve még jól is jön a rutin, mert elsősorban kitartásra van szükség a tanulásban, maguk a dolgok nem kifejezetten nehezen megérthetőek/megtanulhatóak, csak sok van belőlük. Sőt, egy rendszeresen tanuló alkat sokkal könnyebben veszi a kezdeti akadályokat. A mennyiségi változás persze, hogy megvisel mindenkit, de a tanulási kapacitása bárkinek növelhető, és nem egyenesen arányos a tanulásra szánt idő és az anyag mennyisége. Szóval, aki gimiben hajnalig tanult egy dolgozatra ötven oldalt, az nem fog elveszni azért, mert itt már mondjuk százötven oldalt kell tudni egy demóra, hanem megtanul gyorsabban tanulni és jobban beosztani az idejét.


A "ha ennyire fontos neked a szabadidő, akkor nem vagy elhivatott" dolgot pedig szerintem hagyjuk. Mi is emberből vagyunk, és nekem is sokszor úgy adagolták be az orvosit, mielőtt elkezdtem, hogy felváltva kell szuperhősnek és mártírnak lenni ahhoz, hogy elvégezd, ez pedig természetes, hogy elbizonytalanítja az embert.


Tekintve, hogy jó jegyeid vannak, szerintem, ha felvesznek, az azt jelenti, hogy képes vagy elvégezni. Sokaknak sok tanulással voltak jó jegyei a gimiben, és láss csodát, boldogulnak. Egyáltalán nem biztos, hogy attól, mert te valahogyan érzed magadat, nem lennél rá képes vagy hogy csak annyi tanulással tudnád abszolválni az iskolát. Majd bekerülsz, és meg fogod látni. :) Valakit, aki effektíven tanul, és képes jól teljesíteni egy erős gimnáziumban, szerintem kár lenne lebeszélni az orvosiról.


Szabadidőre pedig mindenkinek szüksége van. Nekünk is. Meg kell tanulnod jól beosztani az idődet, de nem lehetetlenség, hogy legyen időd mást is csinálni (ráadásul a tanulásod hatékonyságát is növeli ;)). Nyilvánvaló, hogy az egyetem mindenkinek bizonyos szintű lemondásokkal és megszorításokkal jár, de semmiképpen sem kell mindenről lemondani, az képtelenség is lenne. Valószínűleg a jó gimibe is a jó képességeid miatt vettek fel, és azért tanulsz annyit, mert komolyan veszed.

2017. dec. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!