Aki filozófia diplomát szerez, az mit csinál utána?
Figyelt kérdés
Most azokhoz szól a kérdés, akik filozófia szakra járnak, hogy milyen terveitek vannak a jövőre. Azért kérdezem, mert nagyon szeretem a témát, és szeretnék filozófia szakra menni, viszont éhen halni azért nem lenne jó.
Most azon gondolkozom, hogy ha megtudnék élni piacképes diploma nélkül valahogy, akkor elvégezhetném a filozófiát. Például ha valahol kitanulnám a beszédírást, mert amúgy az is érdekel. De egyébként tényleg annyira haszontalan diploma? Középiskolai filozófia tanár például lehet az ember, nem?
Előre is köszi a (normális) válaszokat, és kérlek most tényleg elsősorban azok írjanak, akiknek közvetlen tapasztalata van a témában.
2017. nov. 10. 20:13
1/11 anonim válasza:
Ebben a genyó világban max elmegy gyárba dolgozni,vagy külföldre megy.
2/11 anonim válasza:
Egyébként a filozófia a jobb egyetemeken egy jó interdisziplináris szak, mellé szoktak még egy matekot is csinálni. Ez a két szak a logikáról és a kritikus gondolkodásról szól, ez pedig az élet minden területén nagyon hasznos és átültethető.
4/11 anonim válasza:
#2 lehet, hogy tök jól gondolkodik, de fel is veszik valahova dolgozni?
5/11 anonim válasza:
Matekkal+filozófiával? Ne viccelj. Matekosokért eleve szinte ölnek a cégek, filozófiával pedig ajtót nyithatna magának a humánabb jellegű munkákba.
6/11 anonim válasza:
#5 de nevezd már meg konkrétan, hogy mik azok a humán területek..
7/11 anonim válasza:
menedzsment tanácsadás, szociológiai kutató munkahelyek (közhellyel ellentétben elég matekosak), HR, újságírás, matektanár stb.. Arról nem is beszélve, hogy nagyjából akármerre mehet mesterre.
8/11 anonim válasza:
BTK-ra járok és van kötelező filozófia órám. Engem is kíváncsivá tett, hogy vajon mit lehet filozófiával kezdeni, ezért megnéztem a tanárok önéletrajzát, mindegyikük rögtön a filozófia szak elvégzése után ment is doktorira, és az egyetlen munkatapasztalat a tanítás az egyetemen, úgyhogy a piaci szférában ezzel a diplomával szinte semmi lehetőség nincs. Illetve néhányan írtak könyvet a kutatási témájukban, de nem tudom, hogy azt hány ember veszi meg, mennyi bevétele lehet belőle.
9/11 anonim válasza:
Egy szóval sem mondtam hogy önmagában a filozófia jó választás. Viszont egy matek szakot ha végeznek mellette akkor nagyon is jó választás. Oxfordon van is külön ilyen szak: Mathematics and Philosophy.
10/11 A kérdező kommentje:
Hú köszi szépen a válaszokat, de egyébként két különböző szakot lehet egyszerre nyomni? Ha nem úgy van mint az Oxfordban ez a matek-filozófia, hanem két teljesen különböző szak? Szóval a három fő kérdés erről: elvileg vállalható-e, bírható-e és nem e ütik egymást az órak vagy ilyesmi?
2017. nov. 11. 22:03
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!