CAD-CAM Informatikus?
Megéri ennek tanulni?
Érdekelnek az informatikai dolgok.
De gondolom ebbe a CAD-CAM informatikába lesz programozás is, amitől kicsit félek.
Miből egy cad-cam informatikus napja?
El lehet vele helyezkedni?
Mennyit keres?
Őszinte legyek hozzád vagy tapintatos?
Leszek őszinte...
Az összes gépészetis képzés egy rakat szar + habozás. Elmondják hogy főnök leszel meg mekkora király vagy hogy technikus stb... hát lófszt:D
A gépmellé beállítanak mint egy robotot és pakolod a terméket napi 8 órában legalább 2 de inkább 3 műszakban. A fizu lehet hogy jól hangzik 180-250 de rohadt monoton, és hidd el 5 század mm-en belül dolgozni rohadt szar mert már szerszám is nyomja el az anyagot.
Ha pénzt akarsz ebből akkor még egy cnc-s képzés mellé +5-10 év tapasztalat. Na akkor 300-400 körül kaphatsz ha nem csak a gépet pakolod.
De azt tanácsolom neked, ha nem imádod az olajos dolgokat akkor hagyd a fenébe. Lehet jól hangzik hogy keresik őket... de nem véletlenül. Lélekölő és monoton munka, ráadásul elég stresszes sok esetben. (ha egy munkadarab kerül 1 millió forintba és abból 1 műszak alatt le kell nyomni 6-ot... )
CAD CAM informatikus meg semmi. Senki nem fog oda felvenni, mert arra ott a mérnök aki megrajzolja, vagy egy mérnök hallgató. Nem fogsz irodában dolgozni gépészeti végzettséggel... sok esetben még mérnökivel se.
Sajnos nem igazán egyértelmű minek szánták a döntéshozók ezt a képzést. Informatikai képzések közé sorolják miközben gépész ismeretekre épül az egész.
Először tegyük tisztába mit is tanulnál. Ez a képzés arról szól hogy nagyjából megtanítják egy 3D CAD program használatát, a 3D modellezés alapjait. Aztán a CAM résznél megmutatják hogy a 3D modellre hogyan kell szerszámpályát készíteni egy CAM program segítségével, hogy azt CNC gépen le lehessen gyártani. Tehát programok használatát tanulod meg. Van ahol CNC programozás is része az anyagnak és némi gépkezelés, képzőközpontja válogatja.
!!!Az informatikához annyi köze van hogy számítógépet használsz!!!
Ez alapvetően egy továbbképzésnek jó megfelelő gépész előképzettséggel és gyakorlati megmunkálási tapasztalattal.
DE!!!
CAD-es tehát tervezői, műszaki rajzolói munkakörre mérnököt vesznek fel mert oda szükség van arra az elméleti tudásanyagra amit csak az egyetemen tudsz megtanulni ez a végzettség kevés ahhoz hogy tervezői munkát végezz.
A CAM rész más, mert ahhoz nem kifejezetten mérnöki tudásra van szükség, sokkal inkább rengeteg forgácsolásban szerzett gyakorlati tapasztalatra értsd: minimum 4-5 év.
Iskolája válogatja hogy mire mész ezzel a képzéssel, ha van gépészeti előképzettséged akkor el lehet helyezkedni vele, de kezdetben nem egy kényelmes irodában, hanem kint a gép mellett hogy megszerezd a rutint ami kell ehhez a munkához. Ha az informatika érdekel inkább ne ezt válaszd, semmi köze hozzá.
Hogy a többi kérdésedre is válaszoljak. Jelenlegi munkaköröm CAD-CAM technológus. Irodában dolgozom napi 9-10 órát. 3D modellek és műszaki dokumentáció alapján CAM programmal készítek CNC programokat. 8 éve kezdtem szinte 0 tapasztalattal nettó 60 ezer forintért (igen ez már akkor is kevés pénz volt) ma nettó 500 ezret keresek + túlóra + éves bónuszok, középfokú végzettséggel. (28 éves vagyok) El lehet érni de idő, nagyon kemény munka és folyamatos tanulás kell hozzá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!