Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy vészeled át a vizsga...

Hogy vészeled át a vizsga előtti napokat?

Figyelt kérdés

nekem semmi gondom a vizsga előtti este, teljesen nyugodt vagyok.


de másnap reggel 3 órával a vizsga előtt ébredek, és teljesen gyomorgörcsöm lesz, amit ki is kell ürítenem...


továbbá olyankor semmit se bírok enni, amíg vége nem lesz a vizsgának, Utána elképesztő éhes leszek.


hogy tudnám kezelni ezt, hogy ne pánikoljak be ennyire, egy vizsgaalkalomtól?


2010. máj. 28. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Elmesélem, hogy velem mi volt érettségin...


Volt 150 tételem, amit az utolsó egy hétre hagytam, ugyanis nem bírtam magam rávenni a tanulásra, meg amikor neki is álltam, nem maradt meg a fejemben. Az utolsó egy hét alatt az összeset bekavartam, és azt gondoltam, hogy amibe még bele sem néztem, majd utolsó éjszaka meg fogom tudni tanulni, ha nem fekszem le aludni.

Így is tettem, fent maradtam utolsó este, de nem az, hogy megtanultam volna, hanem bekavarodtam az egészbe. Kb. 2 órát aludhattam, tehát szóbelire "kipihenten" mentem. Gyomorgörcsöm volt, hánytam, és bőgtem. Nagyon szerettem volna teljesíteni, de mivel ilyen idegállapotban voltam, az összes tantárgyat elcsesztem (valamiből éppen átrugdostak). Emiatt ugrott a főiskola, az álmom (mindössze csak amiatt, hogy nem kezdtem el egy héttel előbb tanulni, és az ideességem miatt!).

Tanulság: Minimum két héttel szóbeli előtt el kellett volna kezdeni tanulni, mert utána már csak összezagyválom az egészet... A másik legfontosabb, hogy (ha nem is nyugodtan), de lehiggadtan üljünk oda, próbáljuk úgy venni, mintha nem lenne nagy tétje (tudom nehéz), és bízzunk magunkban. Azzal nem oldunk meg semmit, ha csak idegeskedünk, azt is elfelejtjük, amit tudtunk!

Most nem osztani akartam az észt, csak leírtam, hogy nekem mit kellett volna... akkor talán most lehet, hogy egy menő főiskolába járhatnék... :(

20/L

2010. máj. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálam nincs semmi ilyen. Vizsa előtt kb 1,5 órával felkelek, kajálok valamit meg egy kávé, bemegyek a suliba kezdés előtt nagyjából 20 perccel, kicsit lapozgatom még a dolgokat, de ilyenkor már nincs értelme tanulni. Ha van puskám, azt kézközelbe rakom, aztán indulamandula. Mire kiosztják a vizsgalapokat, az izgalomtól felébredek annyira, hogy eszembe jusson más is a nevemen kívül, megírom aztán annyi.
2010. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Beszedsz pár magneb 6-ot és tök jól leszel.

Feszültség oldó.

Én is minden vizsga előtt ezt csináltam.

És nagyon jó.

1-et vagy 2-öt kapj be nem árt.

2010. máj. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!