Szeretnék valami érettségin említhető/használható klasszikust olvasni, de a legtöbb ilyentől felakasztom magam. Mit tegyek?
Ajánlanátok olyan klasszikusnak tekinthető magyar regényeket 20. századból, amik nem csöpögnek a giccstől és nyáltól? Ahol a tartalom nem foglalható össze három mondatban, mert olyannyira rém bugyuta?
Ahol nem sablon sztorira ír a szerző saját stílusban, és egyedül a főszereplők meg a helyszínek neve más egy tetszőleges másik regény szereplőihez és helyszíneihez képest?
Mert én már kis híján vér agygát szakadást kapok, amikor ismét ugyan azt a sablon szerelmi civódásos vagy éppen anyagiakon marakodós bugyuta történetet kell elolvasnom egy újabb szerző tollából.
Az összes magyar olvasmányom közül az Ember tragédiáját élveztem egyedül, mert ott láttam a történetben valami nagyobbat, értékesebbet, mint hogy parasztok/lecsúszott dzsentrik/ szürke kispolgárok hogyan viszálykodnak, meg milyen apró-cseprő gondjaik vannak.
Magyar írók kizárólag csak a szerelmi nyűglődéseket meg a szegénységgel járó nyomort tudták leírni? Hol vannak a mi nagy gondolkodóink? Akik az emberi lét globális kérdéseit is képesek voltak megragadni, és nem csak a mindennapi virágnyelven megírt bulvárt voltak képesek kitermelni? Vagy Madáchban kimerül ez a stílus?
Szia! Nem épp Ember tragédiája, de néhány könyv, ami eltér a dzsentri-paraszt témakörtől
Ottlik: Iskola a határon
Babits: A gólyakalifa
Szerb: Pendragon legenda
Kodolányi: Az égő csipkebokor, Vízöntő, Új ég új föld
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!