Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen iskolát kell elvégeznem...

Milyen iskolát kell elvégeznem ahhoz, hogy mérlegképes könyvelő lehessek? Egyáltalán mekkora kereslet van mérlegképes könyvelőkre a munkapiacon?

Figyelt kérdés
Közgazdasági iskolába járok, jövőre fogok érettségizni. Még nem tudom, hogy merre induljak tovább, ezért érdeklődnék. Úgy tudom, hogy nagyon jól fizető állás, de azzal nem vagyok tisztában, hogy ha megcsinálom a pénzügyi szakügyintéző-t (sima OKJ-s képzés), akkor mérlegképes leszek-e?
2010. máj. 27. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Most már kell egy alap diploma (tehát minimum egy 7 féléves főiskola) ahhoz, hogy mérlegképes tanfolyamra mehess. A pénzügyi szakügyintéző egy okj-s képzés, amivel semmit nem tudsz kezdeni. Ráadásul a mérlegképes könyvelői szakképesítés egy számviteli végzettség, ami teljesen más mint a pénzügy.
2010. júl. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem. köszi
2010. júl. 2. 00:41
 3/3 Zizu84 válasza:

A kettő nem egészen ugyanaz. Rengeteg könyvelőt keresnek, amihez azonban vagy közgázos középsuli kell, vagy pedig el kell végezni az egy éves pénzügyi- számviteli ügyintézőt, s ez után még két év a mérlegképes könyvelői képzés.

Ez kb 3év. De ha van kedved, s eszed is hozzá, érdemes megpróbálni egy számviteli fősulit, ami ált 3éves....és itt még diplomát is kap, illetve lehetséges,h egy mérlegképes könyvelői papírt is. Ajánlom figyelmedbe Zalaegerszegen a Pszf-et.

2010. júl. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!