Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi tanulmányokkal kapcsolatb...

Jogi tanulmányokkal kapcsolatban vélemények, élmények, tapasztalatok? Bővebben lent

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, majdnem minden "felmenőm" és a testvérem is jogi tanulányokat végzett/végez, és a szüleim engem is erre terelgetnek. Eddig idegenkedtem tőle, de elgondolkoztam rajta, és azt hiszem megpróbálom a DE jogtudományi karát.

Nagyon sokat kell tanulni? Milyen a diákélet? Hogyan néznek a jogi karos egyetemistákra? Légyszi, mindent írjatok ami ezzel kapcsolatos! Előre is köszi.:)


2010. máj. 25. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy kérdésem van. VAn munkahelyed? Úgy értem, családban, hátszéllel el tudsz helyezkedni? Ha igen, vágj bele. Ha nem, akkor a világért sem. Hogy milyen a tanulás? Sokat kell tanulni, szeged nagyon szivatos, nem igaz, hogy ahogy az évek mennek egyre könnyebb. Nem, egyre nehezebb. A nagy többség pénzügyi jog és nemzetközi miatt nem bír államvizsgázni menni. Hogyhogy hogy néznek rájuk? Mint más egyetemistákra, ez nem kiváltság, nem olyan nagy a presztízse mint régen volt. Nem hiányszakma, Dunát lehet rekeszteni jogászokkal.
2010. máj. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, apának ügyvédi irodája van. De ez elég szemétség, hogy ha valaki nincs bebiztosítva, nem tud munkát találni! :S De nekem azt mondta apa, hogy sok jogászra van szükség. Szóval sok embertől hallottam már eltérő tapasztalatokat. Mondjuk most biztos emelni fognak a ponthatáron, érettségi is egyre nehezebb, biztos kevesebben fognak bekerülni. Neked hogy sikerültek az érettségijeid?
2010. máj. 25. 19:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha van hátszeled, akkor vágj bele. Ha nem, akkor egyáltalán nem éri meg végig tanulni 5+3 évet + szakosodást + szakvizsgákat.

Rengeteg pénz és idő.

Az meg téves dolog, hogy nahh akkor elmegyek jogi tanácsadónak, mert oda is kell 3 év bojtárkodás, mert -már elnézést- hülyét nem fognak alkalmazni...

2010. máj. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom apukád honnan veszi az értesüléseit, de abszolút nincs szükség a jogászokra .

Szemétség vagy nem, de ez van. Pl közjegyzői állások kihalásos alapon öröklődnek, oda földi halandó be nem kerül. Ügyvédi irodákban gyakorlatilag neked kell fizetni, ha ott akarsz lenni. Nem azt mondom, hogy nem lehet állást találni, de borzalmasan nehéz, sok sok alázat, éhenhalás árán lehet. Én három éve államvizsgáztam, két évig kerestem munkát, találtam egy félállást, arcpirító összegért, azt csináltam fél évig, utána azt mondtam elég, és egy fordítóirodában találtam állást ( három nyelvet tökéletesen beszélek) az akkori fizetésem 10-szeresét keresem. Remélem soha az életben nem lesz közöm az eredeti szakmámhoz. Az akkori csoporttársaim hasonló problémával szembesültek.

2010. máj. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát ez gáz...Gondolom apa csak ösztönözni akart engem. Remélem nekem megmarad a hátszelem. :S
2010. máj. 25. 19:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha hátszéllel kerülsz be,akkor vigyázz, hogy meg is maradj a szakmában, mert ott már nem lesz ott apukád. Jónak kell lenned, különben nem viszed semmire. Kell , hogy jogász szemléletű, körmönfont, köpönyegforgató , bizony értelemben hazug legyél.
2010. máj. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Próbálok majd maximalista lenni. De lehet benne van a véremben is! :)
2010. máj. 25. 20:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Jog jó.

de csak annak akinek van protekciója:P

neked úgy látom van és így nem lesz gáz:P

2010. máj. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!