Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Erre a tételre mit kell írni?...

Erre a tételre mit kell írni? (gugliban már utána néztem de nem találtam semmit) Cím mint a globális kohézió eszköze?

Figyelt kérdés
2010. máj. 24. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A globális kohézió eszköze a PÉNZ. Írj a pénzről,a multikról, meg hasonlókról.
2010. máj. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Globális kohézió = a szöveg egészére kiterjedő, tartalmi jelentésbeli a jelentéssel bíró eleme közötti kapcsolat, ami a teljes szöveg együvé tartozását teremti meg.


* cím (előreutal a teljes szövegre, helyette áll)

* témahálózat = amiről a szöveg szól

* kulcsszók, tematikus szavak = a téma folyamatos jelenlétét biztosítják a szövegben

* ismétlések (szóismétlés, gondolati párhuzam, szinonimák, felsorolás, stb.)


Lineáris kohézió = a szövegösszefüggést alkotó nyelvtani (grammatikai) kapcsolóelemek.


* névmások

* határozószók

* kötőszók

* hiányos mondat

* egyeztetetés

* szórend, mondatrend

* névelőhasználat

* utalás rámutató szókkal, ragokkal, jelekkel (visszautalás, előreutalás, beszédhelyzetre utalás)

* új közléselem és ismert rész (téma-réma)


Remélem segítettem valamit.


[Fanni]

2010. máj. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy innen szedtem össze:


[link]


Ha valami kérdésed lenne még, kérdezz nyugodtan! :)


[Fanni]

2010. máj. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

kösz a segítséget. Irodalomhoz értesz? abból van 2 Tétel ami nálam homály.

"Az emlékezés szerepe Radnóti lírájában"

"Jannus pannonius és a humanizmus" itt oké hogy el mondom, hogy mi a humanizmus, de az hogy kapcsolódik jannushoz?

a "múlt és jövő látomásai Kölcsey lírájában" ott jó, hogy elemzem benne a Himnuszt ugye? abban van minden múlt is meg jövő is.

Ha neked is kell tétel akkor szólj mert a többi tételt már mind kidolgoztam

2010. máj. 24. 11:38
 5/6 anonim ***** válasza:
janus Pannonius csak gy kapcsolódik a humanizmushoz, hogy a leglényegesebb humanista írónk. Tudod mi a reneszánsz humanizmus, a múlt felé fordulás: nem véletlenül írt ezen a néven és nem Csezmicei János néven, nem véletlenül írt latin nyelven, a tanulmányait is a humanizmus fellegváraiban végezte, stb. :) Ebből ki lehet indulni.
2010. máj. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha felveszel msn-re, akkor szívesen segítek! :)


larafany91@hotmail.com

2010. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!