Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » (MOME/BKF) Fotográfus szak...

(MOME/BKF) Fotográfus szak felvételin hogy is működik a pontszámítás?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam, hogy jövőre a MOME-n és a BKF-n bepróbálkoznék a fotográfusi szakkal. Az érdekelne, hogy miután felvételin elvileg 200 pontot lehet összekaparni (a BKF honlapja alapján), a másik 200 pont honnan jön? A bizonyítványból? Vagy itt is lehet duplázni és a felvételin elért pontokat kétszeresnek venni? Vagy hogy működik ez? :)


Plusz kérdéseim:

- Az első fordulóban milyen rövid leírást várnak? És mi van, ha nem segít senki a képek elkészítésében?

Egyáltalán "sima" fényképeket várnak, vagy retusáltakat? (Bár azért utóbbi meglepne. :D)

- A második fordulóban, az írásbeli teszten mire érdemes készülni? Úgy értem, hogy művtöri témájú kérdések lesznek, vagy csak "kompetencia" felmérés?

- A harmadik fordulóban jól értem, hogy egy "minielőadással" lehet 100 pontot szerezni? Mennyire szokták szétszívatni az embert? :D Mennyi ideig kell beszélni? Szimpátia alapján döntenek?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2010. máj. 21. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Feli foórumon érdeklődj az Intézény válaszol altopicban.
2010. máj. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És arra ott válaszolnak, hogy mennyire szivatják meg az embereket? :D


Bár amilyen szerencsém van, ha nem szokás, engem akkor is megfognak...

2010. máj. 21. 18:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Jaj istenem megint ez a szivatás... Mindenki evvel jön, akrámikor új suliba megy, már elég fárasztó... Nézd, kancsó tanárok voltak, vannak, lesznek. Én is a BKF-re járok, van ott nem 1 forma, aki pl. vizsgákon imádja a társaság 90%-át elsőre megvágni. Sőt még másodszorra is. Különösebben nem kell semmi személyesebb kapcsolatba lépned se gyakvezetővel, se előadást tartó oktatóval, csak ha fontos, így nagyon nincs okuk, hogy pont téged kiszúrjanak. Persze ha felhívod magadra a figyelmet, lehet hogy fognak "szivatni". Lehet lesz olyan tárgyad is, amire vért izzadsz, mire átmész. De hát istenem, erről szól a felsőoktatás.

Amúgy a szakkal kapcsolatos kérdéseidre normálist választ fogsz ott kapni.


1.

2010. máj. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én a felvételire gondoltam. Azt tudom, hogy már bejutva meglesznek "azok" a tanárok, ez nem újdonság. :)


Csak kíváncsi voltam, hogy a felvételit mennyire veszik keményen, hiszen azért úgy kell kiszórni a bagázst ugye, hogy csak 30, ill. 15 főket lehet felvenni és gondolom ennél azért több jelentkezik.

2010. máj. 21. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Valóban a BKF-en 200 pontot szerezhetz, amennyit szerzel azt megduplázzák, így jön ki a 400 pont, és ehhez jönnek hozzá a többletpontok.

Javasolom, hogy a következő linkről töltsd le a Fotográfia felvételi nevű dokumentumot, és ott meg tudod nézni, hogy ebben az évben mik a felvételi feladatok ezen a szakon:

[link]

2010. máj. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
13:11: Hálás köszönetem! :)
2010. máj. 25. 14:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!