Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan nyugodjak meg, hogy...

Hogyan nyugodjak meg, hogy tudjak még tanulni?

Figyelt kérdés
Holnapután vizsgázom, de vannak tételek, amiket még nem tudok. Hogyan nyugodjak meg, hogy ma meg holnap még át tudjam nézni ezeket? Nem tudom lenyugtatni magam. Pedig ez a másfél nap sokat jelentene, de már napok óta ez van. Eddig is sokat tanultam, de most nagyon ideges vagyok. Ti hogy szoktátok bírni a vizsga előtti tűzoltást?
2017. júl. 4. 17:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Koncentrálj,Koncentrálj,Koncentrálj.

Felállsz és felmondod magadba a tételeket ha megakadsz akkor gyorsan visszanézed azt az egy mondatot, szót,majd folytatod.Ezzel igazolod saját magad hol jársz. Ez lehet magolás de hatásos,amikor olvasgatod a tételeidet,képzeld el hogy mi a frászt olvasol.Tegyük föl Hidrogeológia: Gyakorlati osztályozás( vizeknek) : Talajvíz: elképelsz egy pocsolyát és mondod hozzá a fogalmat. Rétegvíz: elképzeled a domb keresztmetszetét és mondod amit kell.. Másképp nem fog menni.Én is ilyen típus vagyok hogy idegeskedek,de lusta is sokszor.. emiatt 1-3 nap alatt tanulom meg a 20 tételt.Vizsgán meg ha megkapod a tételt mint a fénykép bevillan majd hogy hanyas tétel,és mit kell leírnod és hozzá azok a képek amiket elképzeltél így fog menni.. :) De ha másképp nem tudsz lenyugodni megfogod Mély levegőket veszel,kifújod és 1-2 órát meditálsz,pihensz,szundítasz/ igyál meg egy felest,vagy egy sört...

2017. júl. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!