Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire éri meg manapság...

Mennyire éri meg manapság egészségügyben dolgozni? Milyenek a gyakorlatok a szakképzés alatt?

Figyelt kérdés
Aki ebben dolgozik az írjon ha lehet de más vélemény is érdekel akinek van tapasztalata
2010. máj. 17. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Kevés a fizetés, ha orvosként hálapénzt fogadsz el azért, hogy meg tudj élni, akkor te vagy a köcsög. Sokat kell tanulni, rengeteget kell dolgozni, de persze megbecsülést azt még véletlen sem kapsz. Csesztetnek a betegek ha sokat kell várni, vagy ha úgy érzik nem megfelelő a vizsgálat, de ha részletesebb vizsgálatra küldöd őket, akkor meg felülről csesztetnek, hogy nincs rá pénz.

A Naplóban pedig pont most volt arról szó, hogy mennyi fenyegetés éri az eü dolgozókat. (Késsel jön a kedves páciens, ordítozik, borogatja a cuccokat, túszul ejti a dolgozókat vagy más betegeket...). Volt olyan orvos, aki az arcát sem merte vállalni a kisfilmben...


Hát ez a magyar egészségügy:D De én azért van még néhány bolond, akinek minden vágya, hogy az egészségügyben dolgozzon, mint pl én:D

2010. máj. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úristen hát elég elkeserítő..a Naplót most nem láttam de majd megnézem.Én is eddig egészségügyet terveztem de a fene se tudja ilyen helyzetben megéri e meg úgy egyáltalán.
2010. máj. 17. 23:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos én az egészségügyi főiskolát végeztem,teszem hozzá nagyon jó eredménnyel.

Ennek az a "sajnos" része,hogy nem tudtam benne elhelyezkedni.Vidéki vagyok (Kom.-Eszt. megye),helyi,megyei laborokban nem tudtam elhelyezkedni.Budapesten pedig nem alkalmaztak,mert: 1. egy cég sem akarta fizetni a bérletem 80%-át.

2.Volt olyan állás,amihez 5év szakmai gyakorlat kellett volna (ez alap követelmény volt).De mivel senki nem alkalmaz,soha nem lesz gyakorlatom.

Nagyon szerettem volna szakmában dolgozni,de nem sikerült, keményen megdolgoztam a diplomámért,azaz a semmiért.Elmondom Neked, hogy gyári munkásként dolgoztam 12 órába gépsor mellett,és ezenkívűl szállodában voltam szobalány.Nem esett le a gyűrű az ujjamról,de ezekért az állásokért nem szükséges főiskolára,egyetemre járni.

Szerintem no comment.....

2010. máj. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Megéri, csak nem Magyarországon.

De ha nem törlik el ezt a "röghöz kötés" törvényt (vagyis ha valaki elkezdi a rezidens képzést, akkor 9 évig Mo-n kell maradnia, és 6 évig azon a helyen, ahol elkezdte a képzést, legyen az a hely az ország másik végében, mert csak ott volt szabad hely...), akkor úgysem fogja senki sem elkezdeni Mo.-n a rezidensképzést, így kénytelenek lesznek lépni valamit a "fejesek", mert egyszerűen nem lesz orvos.

2010. máj. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A 23:16-os vagyok, most látom, hogy az első válaszoló is 88%-os, én másik válaszoló vagyok.

Amúgy azt hozzátenném, hogy valóban, sok kis településen szó szerint életveszélyben dolgozik (természetesen sz.rért-húgyért) az eü. személyzet.

Nem ezért tanult valaki majdnem 10 évet (sőt, ha a gimnáziumot és ált. iskolát is hozzávesszük akkor már 22 évet)...

2010. máj. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Első 88%-os vagyok. Sajnos tényleg ez a helyzet. Ez a röghözkötés meg...felháborító:(

És a legdurvább az egészben, hogy rengeteg fórumot olvastam erről, és csomó ember helyesli...

Mert "ha az én adómból fizetik a taníttatását, akkor engem gyógyítson", "ne rinyáljon, hogy kevés a fizetése, mert csomó hálapénzt kap"...hihetetlen..akárhányszor olvasok ilyet, annyira felidegesítem magam rajta hogy ááhh....


Persze abba nem gondolnak bele, hogy milyen feladatot végez egy orvos, és mennyi pénzt kap érte..

Meg hogy 11 évet tanul a nagy büdös semmiért...még csak megbecsülést sem kap..

Arról nem is beszélve, hogy az orvosok jó pár évvel kevesebbet élnek, mint a kevésbé stresszes munkát végző emberek....

Meg ugye a rengeteg pénz amit ránk fordítanak...de basszus...a szüleim már annyi adót befizettek, hogy háromszor kijön belőle a több millió forintos taníttatásom..

Meg igaz, hogy pl egy jogász képzése sokkal kevesebbe kerül, de belőlük évente sokkal többet képeznek, és kevesebb szükség van rájuk,, hisz már elhelyezkedni sem tudnak...akkor meg? Az őrájuk fordított pénz nem felesleges? Csak az orvosokra?

És más kimehet dolgozni külföldre, de ha mi kimegyünk, akkor fizessünk? ...


De amúgy én is abban reménykedem, hogy változik a helyzet. Ha így megy tovább, előbb utóbb nem lesz orvos... Akkor meg már csak csinálnak vmit:S

Bocs a szómenésért, de most kitört belőlem:D

Amúgy ennek ellenére még mindig nem választanék másik szakot. El sem tudom képzelni, hogy valami mást csináljak. Ha 90 ezer forintért, akkor annyiért..ez van..


De ha van vmi más is, amiben el tudod képzelni magad, lehet okosabb lenne meggondolni ezt az eü dolgot..:S

2010. máj. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

én orvosnak tanulok és hát nyáron dolgoztam kórházban, ápolástan gyakorlaton. a nővérekre azt mondják bunkók, de most már megértem őket. mentünk reggel 6ra, kezdtük az ágyazást, stb. megvolt a vizit, utána csak mire a reggeli gyógyszereket beadtuk, mindenkit elláttunk volt dél. addig nem volt időnk enni, inni, pisilni. 3 medikus, 2 nővér. már ők küldtek minket enni, mert leesett a vércukrunk, de komolyan. szarok az eszközök, nincs sokszor gyógyszer, kötszer. ők keresnek 120ezret 40 év munkaviszony után. mindemellé sokszor a betegekkel is van baj...

egy kezdő orvos keres 80ezret rezidensként. tanulunk jobb esetben 6 évet, ami mellett nem lehet dolgozni vagy csak alig, fizteni kell a könyveket, az egész életet.

persze, van az eüben bőven olyan nővér is, aki a hátsóját vakarja egész nap(olyat is láttam nem egyet), olyan doki is, aki felőle meghalhat a beteg az sem érdekli, de a pénzt elteszi, de sok olyan van, aki dolgozik tőle telhető maximummal, mindenzt nulla fizuért és elismerésért(az alapján ítélik meg a dolgozókat, akik nem normálisak, én tudom).

úgyhogy azt mondom neked, hogy szerelemből válaszd az eü-t, ezt máshogy nehéz(vagy külföld). én újra ide jönnék, itthon akarok maradni, mert ez az életem. de ide kell hogy szeresd.

2010. máj. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!