Van valaki, aki BME biomérnökiről ment át PPKE molekuláris bionika mérnökire?
Teljesen más a kettő...
Bionikával nincs baj amúgy (csak a szegediről nem hallottam sehol se jókat)... de három dologra fel kell hívnom a figyelmet végzett, dolgozó MSc-sként:
1. Túl sok embert vesznek fel. Bőven elég lenne 30-40 ember/év. A piac már telített a korábbi évfolyamok végzett és kiváló hallgatóival.
2. Egyszerűen erre a fajta képzésre alkalmatlan az idejárók többsége. Sok éltanuló megcsinálgatja a vizsgákat ötösre (vagy kettesre), meg elszórakozgat valami átvészelős témával, de se kreativitása nincs hozzá, se pedig önállósága komolyabb, éveken keresztül átívelő témához. Az idejárók döntő többsége ilyen, még MSc utolsó féléveiben is!
Az egyetem semmi extrát nem ad, csak alapokat. Erre kell építkezni.
3. Az ide jelentkezők többsége hi-tech kutató-fejlesztő munkát képzel el magának, ha a kezébe kerül a diploma. Na ez abszolút tévedés. Évfolyamonként ez kevés embernek adatik meg, és munkaként később mégkevesebbnek, az is PhD-vel együtt. Ez egy mérnök-infó szak kis biológiával, de nagyrészt programozni fog aki innen kikerül. Aki nem tud, vagy nincs ezzel tisztában már az elején, az ott fog állni komoly, karrier és téma nélkül MSc végén.
A biomérnök nagy hibája szerintem, hogy nincs programozás... mindenki, akivel kutatási területen találkoztam, erre panaszkodott és gimis könyvekből próbálta pótolni. Persze ipari folyamatoknál más a helyzet...
Szóval csak a helyén kell kezelni a bionikát. Aki tisztában van ezekkel, annak a legjobb lehetőség. Csak 18 évesen általában még senki nincs tisztában semmivel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!