A magyar (irodalom) érettséginek mi értelme van?
4 évig tanulják a gyerekek a rengeteg költőt,művet,verselemzést,stb.
Erre beraknak egy olyan feladatot,amivel gyakorlatilag a tudást megkerülve lehet letenni ezt a vizsgát..
Ez eddig is így volt, nem csak az idei érettségitől.
Az első feladatnak szerintem semmi értelme nem volt eddig sem és most sem. Az olvasott szöveg értelmezése nem tanulható.
Az érvelés méri legjobban az irodalmi műveltséget. Ebbe kell beleépíteni a 4 év alatt tanultakat és megmutatni, hogy te igenis tudod és figyeltél Shakespeare-től Puskinon át Csokonai életművéig. A diákok viszont legtöbb esetben képtelenek átlátni az érvelés lényegét és irodalmi példák nélkül
(sikerült elküldenem)
Szóval minél olvasottabb vagy, nagyátlagban annál könnyebben veszed az akadályokat, miközben minden lexikális tudásoddal villoghatsz a szóbelin, ami meg csak arról szól, amit az évek alatt bemagoltál.
"Ha a szövegértésre gonolsz, én helyeslem, hogy ne kerüljenek ki funkcionális analfabéták az iskolából."
Hiszen, aki elér 20%-ot vagy 25%-ot az egész magyar érettségin az már nem analfabéta?!
Szerintem az az értelme, hogy a saját országod illetve néhány más fontosabb költőt és írót megismerj és ezáltal legyél művelt, tájékozott. Csak az alapműveltség velejárója.
Egyetemen is így van. Egy csomó nem a munkánkhoz tartozót meg kell tanulnunk és még vizsga is van belöle. Aztán kb 3 tantárgynyi tudásnak a felét fogod használni majd a munkád során. De ha bárki kérdez valamit tőled hasonló témában (akár magyar akár az egyetemen megtanultaknál) akkor tudsz (tudnál) rá válaszolni és gondolom neked is jól esne ha azt hallanád "Huh ő aztán igazi szakember, és még művelt is"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!