Mennyire szigorú ez a szakdolgozat dolog? El fogják fogadni a szakdolgozatom?
Eddig nem látta a tanár?
Ezt így megmondani nem lehet.
Van, aki lead egy fél wikipédiát, aztán a tanár rábök olvasás nélkül egy hármast, másnak meg full komoly kutatómunkáját is lefikázzák meg kivágják(na jó nem, de kollégámnak elég komoly cirkuszt kellett csinálnia, hogy ne kaszálják el).
Három dologtól függ szerintem.
Hogy a témavezetőd mennyire akarja, hogy elfogadják (a bírálót is ő választja, ha olyat választ jó bírálatot kapsz rá, ha nem az baj).
Hogy milyen tanulónak ismernek az adott intézményben (milyen az átlagod általában).
Hogy mennyire releváns és szakmailag kidolgozott a munkád.
Államvizsgán szokták inkább elkaszálni az embereket.
ui.: Pl. a hibákat anno én is elkövettem, egy súlyos betegséggel küzdő témavezetőt sikerült kifognom, aki titkolta a betegségét, de amiatt nem tudott foglalkozni az embereivel. Nagyon sokan félreismerték és bántották.
Szerencsére jó ember volt és jóindulatú volt, így a védésnél, bírálásnál segített, de közben alig valamit (utólag tudtuk meg, hogy miért).
A témám engem érdekelt, ill. volt egy kutcsop., aki még foglalkozott vele éppen akkor az egyetememen. Ugyanakkor nem volt releváns téma. Azaz nem lett folytatása, pl. cikk.
Az a szomorú, hogy utólag kiderült, a kollégái mind tudták a baját, de még kérdésre sem árulta volna el egyik sem, négyszemközt sem, hogy a kollégájuk miért úgy viselkedett, ahogy.
Még egy jó tanács.: Lehet, most azt érzed, nem valami jó a munkád (esetleg páran bele is kötnek), de 2-3 év múlva majd jó érzéssel fogod kézbe venni, kicsit nosztalgiázva. Mindig ez van. Minden kutatásban van valamilyen eredmény és a negatív információ is információ! Adott esetben az is eredmény, ha rámutatsz, valamit hogy nem célszerű csinálni és hogy lenne célszerűbb, stb. Ráadásul később lesz esélyed jobb munkákat csinálni!
Alapvetően a témavezetőn múlik. Ha Ő nem tartja megfelelő színvonalúnak és nem adja hozzá a nevét, akkor nem adhatod be, de ha beadnád is úgyis elutasítják.
Ha a témavezetőd gondosan átnézte és azt mondta, hogy leadható, akkor nagy valószínűséggel (99%) nem lesz semmi probléma. Az 1% akkor merül fel, ha valaki kiszúrja, hogy a dolgozatban jelentős plágium van.
Ha a témavezető nem nézi át rendesen, csak aláírja, hogy leadhatod, akkor nagy az esély (20-30%), hogy a bírálók vagy a bizottság elutasítja.
Az, hogy a bírálók sok hibát kifogásolnak önmagában nem probléma, mert a bírálóknak ez a dolga attól még 5-ös is lehet. A bizottság dönt arról, hogy milyen színvonalúnak ítéli meg a munkádat. Sok hiba miatt alapvetően nem szokás senkit megbuktatni. A dolgozat elutasításának mindig komoly oka van pl. szakszerűtlen módszertan, megalapozatlan állítások, plágium, súlyos szakmai tévedés, de sohasem formai vagy helyesírási hiba.
Nekem se fogadták el, épp tegnap tudtam meg. Kifogásolták hogy nem mindig hivatkozok a forrásra, kevés a kép, ábra.
Kezdve azzal is, hogy a bíráló baromira félreértette a tervem első 2 sorát.
Nem tetszett a melléklet, mert csak ott van, nem utaltam rá. És kicsit hiányosnak tartotta. Mondjuk a fő résszel nem volt semmi gondja... k.pja be!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!