Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségire a tételeket...

Érettségire a tételeket hogyan tanuljátok?

Figyelt kérdés
Lényegében az érdekelni, hogy mikor kezdtek neki, naponta hányat tanultok meg? A különböző tantárgy tételeket keverve tanuljátok v egyszerre egy tantárgyat? Azok is írjanak akik már túl vannak rajta, és kialakult egy jó módszerük
2010. máj. 9. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

15.-én megyek szóbelizni, pontosan 1 hónappal előtte kezdem el tanulni. Napi 2 tételt (töri, nyelvtan, irodalom). Így pont meglesz a 60 tétel. Angolra nem készülök, mert spontán is elbeszélgetek a témákról (felsőfokúm van).

A lényeg az, hogy ne hagyjad az utolsó hétre, időben állj neki.

2010. máj. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sorba haladtam, nem kevertem őket. előbb a magyar, aztán a töri. hogyan tanultam? letettem a seggem és tételről tételre megtanultam.
2010. máj. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én már most tudom a töri tételek,a németet és az irodalom egy részét,meg pár nyelvtan tételt.Tőlünk a suliban számon kérték,ezért muszáj volt megtanulnom,na meg jó jött az írásbelinél is egy pár dolog.Amúgy szerintem nem érdemes sokkal előtte tanulni,legalábbis én nem szeretek,mert elfelejtem és megint vehetem elő.Én az utolsó pillanatokban szoktam tanulni,és most sem lesz másképp.
2010. máj. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
de rég volt az érettségim.. :) nem is tudom már hogyan tanultam :) ha jól emlékeszem, az első hetekben inkább pihentem, csavarogtam, élveztem a szabadidőt.. aztán úgy 1-2 héttel a nagy nap előtt kezdtem el tanulni. Nálunk is mindig számonkérték a tételeket, így nagy részét csak át kellett ismételni. Amit szerettem és könnyen ment (nyelv, földrajz) annak 1-1 napot adtam, átolvastam őket, de ezeket már előtte is tudtam. A magyar irodalom is könnyen ment, elgyakoroltam az irodalmi atlasszal az életrajzot, felidéztem a kötelezőket, bemagoltam a definíciókat (másképp nem ment :P) nyelvtannál sem tudtam nagyon mást csinálni. A töri tételeket pedig atlasszal tanultam már korábban is, ebből is nagyon sok már a 'fejemben' volt, szóval így bő 1 hét alatt megvoltam velük. Ne parázz, menni fog
2010. máj. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!