Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek minden ember...

Szerintetek minden ember szeret valamilyen tevékenységet amiből meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Filozófiai kérdés. Tehát a kérdésem, hogy minden embernek van egy vagy több olyan hobbija, tevékenysége amit szeret szívből csinálni és ebből meg is tud élni.


Van egy olyan klisé, hogy "Azt csináld amit szeretsz!", "Legyen a hobbid a munkád".


De pénzt csak építő jelleggel lehet keresni. Ha valaki viszont semmilyen építő jellegű tevékenységgel nem szeret foglalkozni, nincs semmi hobbija, semmi érdeklődése, akkor nem tud olyan munkát végezni amit szeret.


Szóval a kérdés, hogy szerintetek mindenkiben van egy olyan képesség, érdeklődés valami iránt amivel pénzt lehet keresni?


2017. jan. 21. 03:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyesek profi videójátékosok, ergo nem kell feltétlen építő jellegű dologgal foglalkoznod.


"Ha valaki viszont semmilyen építő jellegű tevékenységgel nem szeret foglalkozni, nincs semmi hobbija, semmi érdeklődése, akkor nem tud olyan munkát végezni amit szeret." - Nem hiszem hogy van olyan ember, akinek semmi hobbija vagy érdeklődése sincs. Lényegében egy szobanövény szintjén állna, akit semmmi az égvilágon nem érdekel.


Amúgy mindenből lehet pénzt csinálni, csak rá kell jönni hogyan.

2017. jan. 21. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vannak emberek akik fekszenek a TV előtt, vedelnek. Ebből hogy fog pénzt csinálni? Tehát az ilyen emberekre gondolok.
2017. jan. 21. 03:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kevered Gizikét a gőzekével. Ezeknek az embereknek nem az a baja, hogy nincs hobbijuk vagy érdeklődési körük, hanem nincs életcéljuk, motivációjuk és kitartásuk. Eléggé más a két dolog, hülye hobbiból is lehet pénzt csinálni, például szeret a kanapén dögleni akkor tervez egy ergonómiailag tökéletes csúcskategóriás kanapét és eladja az ötletet az IKEA-nak (ez nyilván csak egy légből kapott példa). De hiába van oda mondjuk a videójátékokért, ha lusta és motiválatlan nem fog megtanulni pl. játékot programozni hogy azzal keressen pénzt amit szeret.
2017. jan. 21. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

@#1 A szórakoztató ipar is ugyanúgy lehet építő jellegű.


@kérdező

Én azt gondolom, hogy a legtöbb fiatal nem tudja pontosan, hogy mivel szeretne foglalkozni. Gyakran a hobbi is olyan, hogy nem feltétlen szeretnél vele napi 8-10 órát foglalkozni hosszú távon. Tehát ez a hobbi megközelítés csak egy oldala a dolognak.


Gyakran csak akkor válik érdekessé egy munka, ha elkezdesz vele foglalkozni. Úgy gondolom, hogy mindenki találhatna magának ilyen területet, de a való életben közel sem biztos, hogy ezek felé fogja sodorni az élet.

2017. jan. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"@#1 A szórakoztató ipar is ugyanúgy lehet építő jellegű. " - Ha megmondod milyen építő jellege van annak, hogy egy csapat tinifiú hivatásos gamer én elhiszem neked. De azért más a szórakoztatóipar, mint egy nagy egység, meg megint más hogy azzal keresnek pénzt, hogy csak játszanak. Nem játéktesztelők vagy hasonló, aminek azért van haszna, mert pl kiszűrnék a hibákat. A szórakoztatóipar tud kultúrát közvetíteni filmekkel, zenékkel, színházzal stb, az igaz. De ha megfeszülök se jövök rá mivel építik a társadalmat vagy tesznek bármi hasznosat azzal, hogy hivatásos gamerek.
2017. jan. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó nálad bajok vannak:)

A szórakoztató iparnak a célja a szórakoztatás... már megmondták nem is most ,,kenyeret és cirkuszt a népnek".

A gamer egy felkapott játékban profi, és ezt közvetítik mely szórakoztatja a nagyérdeműt.

Nem mellékesen ha ezzel van bajod ami viszonylag közel áll hozzád vagy hozzám (tehát elérhető a játék), miért nincs bajod mondjuk a rally versenyzőkkel amik még hatványozottan sokkal inkább semmit tesznek a társadalomért mint a gamerek. Hiszen egy népszerű játéknak egy döntőn lehet csak helyben több 10.000.000-ós nézőközönsége. Egy rally versenyt hol néznek meg ennyien még a TV-ben is.


Nem a társadalom építéséről van szó mert annak a szórakoztatáshoz kb semmi köze nincs. Ha elmegy bulizni egy csapat tinifiú apuci és anyuci pénzén elszórnak 10.000-et és jól beb.sznak attól hogy épül jobban a társadalom?


Minden van ami megtalálja a célközönségét... Kinek a pap kinek a papné. Csak ne meséld be hogy akár milyen szórakoztatás építi a társadalmat (kivéve ha a szórakozás számodra a mérnöki, vegyészi vagy orvosi munka)

2017. jan. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok egy nagy gamer rajongó, viszont elég ködös és mesterkélt ez a "kultúrát közvetít" fogalom. Egy stream azért szórakoztat, mert vagy nagyon jól, taktikusan játszik az illető, vagy bénázik, de emberileg érdekes amit művel. Emellett ha olyan a játék, hogy van története, akár még művészi értéke is lehet.

Valószínűleg sosem lesz magaskultúra, ettől még médiumként semmiben nem különbözik a zenétől, a filmektől, vagy a sporttól.

Életünk harmadát a szórakozás teszi ki, így joggal mondhatjuk, hogy a szórakoztatás is fontos értékteremtés. Nem mellesleg az egész pénzzel is mérhető.

2017. jan. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem a szórakoztatás volt a kérdés, hanem az építő jelleg: "De pénzt csak építő jelleggel lehet keresni." - Szórakoztathat akármennyi embert, nem számít építő jellegű munkának. Az értékteremtés alatt se éppen az jut eszembe, hogy nézzük amint más a CODot nyomja.


"miért nincs bajod mondjuk a rally versenyzőkkel amik még hatványozottan sokkal inkább semmit tesznek a társadalomért mint a gamerek." - Nincs bajom a gamerekkel, de nem tartom építő jellegűnek. Amúgy ugyanaz a kategória a gamer és a rally versenyző is, elnézi az ember, elszórakozik, de nem tesz hozzá sokat a társadalomhoz. Nálam az számít építő jellegű munkának, ha egy mérnök mondjuk megtervez egy eszközt amellyel könnyebben tudnak mondjuk hó alól embereket menteni. Vagy a szocális dolgozók tevékenysége akik a hajléktalanokat segíti. Ég és föld a szórakoztatás és az építő jellegű tevékenység. Nem a gamerek ellen szólt ez az egész, csak pont ők jutottak elsőre eszembe.


"mérnöki, vegyészi vagy orvosi munka" - én tényleg ezeket tartom inkább építő jellegűnek. De építő jellegű a tűzoltó, rendőr munkája is. Lehet fogalomzavar van itt kissé, de nekem építő jellegű munkán olyan jut eszembe ami konkrétan kihat az emberek életére, megkönnyíti azt vagy segít rajta. Szó szerint építő munka a kőműves is, aki fedelet biztosít, a kutatók munkája akik betegségekre keresnek gyógymódot stb.

2017. jan. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nem a társadalom építéséről van szó mert annak a szórakoztatáshoz kb semmi köze nincs. Ha elmegy bulizni egy csapat tinifiú apuci és anyuci pénzén elszórnak 10.000-et és jól beb.sznak attól hogy épül jobban a társadalom?"


Amúgy ezt nem tudom hova tenni. Egy szóval se mondtam hogy a pénzszórással épül a társadalom (habár ez a stabil gazdaság alapja, a folyamatos pénzforgalom, de ez más téma).


"Minden van ami megtalálja a célközönségét... Kinek a pap kinek a papné. Csak ne meséld be hogy akár milyen szórakoztatás építi a társadalmat (kivéve ha a szórakozás számodra a mérnöki, vegyészi vagy orvosi munka)"

Na most ezt vagy nekem szántad vagy nem tudtad értelmezni mire akartam kilyukadni. A szórakoztatás nálam nem építő jellegű. Fontos a kultúra és az értékteremtés, de nem fogom azt mondani, hogy akkor az Ariana Grande zenéje építő jellegű. Az orvos munkája meg az. Mindenből lehet pénzt csinálni, akinek van bőr a pofáján a jótékonykodásból is kereshet pénzt (vagyis lenyúlja az adományt), de alapjában attól hogy pénzben mérhető még nem lesz építő/értékteremtő vagy bármi hasonló. Azzal is lehet pénzt keresni hogy fingás hangokat imitáló app-ot készít, aminek se építő se értékteremtő haszna nincs de a 12-14 éves fiúk hihetetlen jól elszórakoznak vele.

2017. jan. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Most tényleg csak a szórakoztató iparra és a művészetekre koncentrálva - hatalmas pénzt termel, azaz gazdaságilag értéket teremt. Továbbá van a Maslow-piramis, ami a közgazdaságban is egy fontos alapfogalom. Ahogy fejlődik a társadalom, úgy egyre nagyobb igény van a szórakozásra, hogy az embertömeg és az egyén működő társadalmat alkosson.


Inkább úgy fogalmaznék, hogy amiről te beszélsz, az akézzel foghatóbb oldala a dolognak, ez pedig egy jóval absztraktabb módja az érték teremtésnek. Nem érdemes földhöz ragadtan gondolkozni.

2017. jan. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!