Tudom nem ide tartozik. Hanyinger a tanulastol?
Elso eves egyetemista vagyok. Igazsagugyi igazgatast tanulok es vizsga idoszak kozepen vagyok pont. Van egy olyan targyam hogy bevezetes az ugazsagszolgaltatas tortenetebe ami 30 tetel de mindegyik 3-4 oldal tomeny igazsagszolg. toris anyag. Ma 9-7 ig tanultam ugy hogy egy ora kozben ebeddel ment el, aztan hazajottem pihentem 9 ig,vacsiztam es 9-tol megint ejfelig ismetles/tanulas.
12 ora volt ma ez igy egyutt.
Annyira akarok bizonyitani de ugyerzem elfelejtettem mindent es ha valakinek felakarom mondani akkor nem tudom mi tartozik oda es mi utan mit kene mondani. Miert van?
Én arra jöttem rá az egyetemen, hogy:
1) A tantárgyak fontossági sorrendbe állíthatóak. Ez azt jelenti, hogy vannak olyan tantárgyak, amelyeket fontos teljesíteni, illetve vannak olyanok, amik ráérnek. Ez attól függ, hogy van-e olyan ráépülő tantárgy, ami miatt csúszhatsz az egyetemen. Ha vannak fontosabb tárgyaid, amiket muszáj teljesítened, inkább arra koncentrálj.
2) El kell döntened, hogy mennyit ér meg ennek a tantárgynak a teljesítése. Ez azt jelenti, hogy döntened kell, hogy ösztöndíjat akarsz, vagy elég, ha átmész a tantárgyból. Előbbire kell a jó jegy, utóbbira a kettesért is összeteszed a két kezed. Csak annyi erőt fektess egy tantárgyba, amennyit muszáj. Ne többet, mert akkor mástól veszi el az időt.
3) Vannak tárgyak, amiket ha a vizsgaidőszakban kezdesz el tanulni, már elkéstél vele és bukni fogod. Hidd el, ha bemész az előadásra és odafigyelsz másfél liter kóla segítségével, akkor már ragad rád annyi tudás, hogyha a vizsgaidőszakban ránézel a jegyzetre, egy csomó dologra visszaemlékszel. És az sokat segít. Ráadásul ha hétről hétre átolvasod még pluszban az anyagot, na, az úgy maga a tökély. [Egyébként ez nem hiteles tanács tőlem. Én is ellógtam az előadásokat, nem tanultam a szorgalmi időszakban, és bár mindig megbántam utólag, sosem tettem másképp következő alkalommal.]
4) Ne vegyél fel úgy vizsgát, ha tudod azt, hogy nem fog menni kettesre. Nálunk például van egy szabály, hogyha egy tárgyból a 6. vizsgád sem sikerül, akkor kirúgnak - és bizony vissza fogsz gondolni arra, hogy "de jó lenne még egy alkalom". Nos, nálam két tantárgynál fordult elő az, hogy 6. vizsgán mentem át, szintén kettőből, hogy 5. alkalommal. És ez akkora stresszt és pánikot rak rád, hogy kikészülsz idegileg és egy szellemi roncs leszel.
5) Szervezzetek egymás közt tanulócsoportokat. Egyedül leülni és tanulni az hamar elvonja a figyelmedet (akarva-akaratlanul elkezdesz másra koncentrálni [például a légyre a plafonon]) és demotiváló lehet, miközben arra gondolsz, hogy "mi a jó istenért kell ezt a sz_rt megtanulni". Ellenben ha csoportban tanulsz, motiváljátok egymást; látod azt, hogy nem csak te szívsz vele egyedül; ha nem értesz valamit, rögtön ott vagytok rá többen is, akik segítenek megérteni; és időnként előjön valakitől egy orbitális baromság, amitől jó hangulat lesz, nevetsz egyet és felfrissülsz. Jó, ez néha átesik a ló túlsó oldalára és több lesz a hülyeség, mint a tanulás.
Azért nem tudod megjegyezni ezt a sok információt, mert ennyi idő alatt ez lehetetlen. Annyit tehetsz, hogy a fő mondanivalóját keresed meg, és megnézed, milyen körítés tartozik hozzá. Ha megvan a fő mondanivaló, akkor a kettes is. A körítés csak a jobb jegyhez kell.
23/F
#1 Nagyon nagyon tetszik, amit írtál, le is mentem, jól fog ez még jönni:D
Komolyan feldobtad a kedvem így estére, azt hittem kihaltak innen azok az emberek, akik intelligensek.:D
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!