Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Töri érettségire mennyit...

Töri érettségire mennyit tanultatok? Mit érdemes még átnézni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

évszámokat, negyedikes könyvet.


én hónapokig tanultam minden nap keményen, de nem fogom tudni a törit. kizárt, hogy jól megírjam. tele van szemétparaszt kérdésekkel.

2010. máj. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én az évszámokat nem tudom megjegyezni hosszútávon, de ott van a függelékben az atlaszban még a kelleténél is több évszám. :) Én is elég sokat tanultam, és remélem meg lesz az eredménye, na meg neked is! :)
2010. máj. 3. 18:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
mirol beszelsz? a tori nem nehez, foleg kozepszinten. atlaszbol rengeteg mindent kilehet olvasni, es szinte mindegyik feladathoz adnak forrast. sokszor eleve az a dolgod, hogy "valaszoljon a kerdesekre a forras es ismeretei alapjan". egyedul az essze lehet huzos, ha hulye temakat raknak bele. de onnan is, ha atirod a forrast az mar fel siker. szoval nem kell felni a toritol:)
2010. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
18:18 - a középszint valóban nevetségesen könnyű, de nekem emeltet kell tennem, és nem is akármilyet. Legalább 90%-ot kellene elérnem, hogy meglegyen az áhított pontszámom, az meg már annyira nem könnyű. Atlaszt pedig a feladatos résznél nem használhasz emelt szinten, viszont előszeretettel kérdeznek rá évszámokra, úgyhogy tanulgathatom azokat is.
2010. máj. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

egyebkent en az evszamokkal nem bajlodok, ugyis ott lesz az atlaszban. talan a II. vh-s evszamokat erdemes atnezni, mert azt volt, hogy honapra pontosan kertek.

nem tanultam ra sokat, bar faktos voltam, szoval nekunk eleve tobb mindent kellett tudnunk, es talan konnyebb a dolog olyan szempontbol, hogy tolunk rendesen megkoveteltek, mindig irtunk esszeket is.


nagyon erdemes atnezni:

I. gorog es romai allamszervezetek, iszlam, papasag

II. varosok kialakulasa, rendiseg, oszman birodalom, kozepkor muvelodese, hunyadiak, anjouk, szent istvan, foldrajzi felfedezesek, reformacio-ellenreformacio, angol alkotmanyos monarchia felepitese, francia abszolutizmus, rakoczi-szh.

III. felvilagosodas, francia forradalom, eszmek, elso es masodik ipari forradalom, amerika, maria terezia, II. jozsef, az egesz magyar reformkor - kulonos tekintettel 48/49-re, kiegyezes, nemzetisegi kerdes, tarsadalmi valtozasok magyarorszagon

IV. szinte minden - foleg magyarorszag helyzete a vilaghaborukban es kozott, illetve a kommunizmus magyarorszagon (rakosi, kadar), rendszervaltas, jelenlegi valasztasi rendszer stb.


ezek mind eloszoktak fordulni az erettsegin.

2010. máj. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
...igen, és az EURÓPAI UNIÓÓÓÓÓ
2010. máj. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!