Tudnátok véleményeket írni az ELTE survey statisztika, valamint az ELTE-Corvinus által közösen indított Biztosítási és pénzügyi matematika mesterszakokról?
Nem tudom, hogy figyeled-e még a kérdést, de a survey statisztika társadalomstatisztikával, adatelemzéssel, adatbányászattal foglalkozik. Nagy mennyiségű adatokkal képes dolgozni, aki ezt elvégzi, "data science" vagy "big data" területen felkapott dolog ez mostanában külföldön is, ha ilyen címszavakkal rákeresel, akkor sok dolgot találhatsz róla.
Biztosítási és pénzügyi matematikán 2 szakirány van, pénzügyi matematikus és aktuárius. Az előbbi kvantitatív pénzügyi területeken helyezkedhet el, mint pénzügyi elemző, befektetéselemző, kockázatelemző, az utóbbi pedig a biztosítók matematikusai tulajdonképpen. Talán ez a mesterszak kicsit szárazabb, matekosabb és keményebb elvégezni. Hallottam, hogy Alkalmazott Közgazdaságtanon végzett hallgatók is vért izzadnak rajta néha, míg survey statisztikára szociológusok is mehetnek.
Mindkettővel könnyen el lehet helyezkedni, már végzés előtt kapnak állásajánlatokat. Felesleges felsorolni, hogy mely cégeknél helyezkedhetsz el, mert ezek a készségek, amit tanítanak rengeteg pénzintézetnél, multinál, szolgáltató központnál bevethető dolgok, alapszinten programozni is tanít mindkét mesterszak. A fizetés pályakezdőként talán nettó 300 ezer körül lehet, de biztos vannak eltérések cégenként, az előrelépési lehetőségek pedig tőled függnek.
Külföldi elhelyezkedésről nem tudok nyilatkozni, azt tudom (és ELTE honlapján is vannak kint ilyen hallgatók) akik külföldi, jó nevű egyetemekre mennek ki PhD-zni, nekik biztos jó munkájuk is lesz...
Az első hozzászóló szépen leírta. A BPM sokkal jobb, de sokkal keményebb szak is, mint a stat.
A tipikus munkahelyek stattal: közvéleménykutató (módszertani munkatárs), KSH (statisztikus), telekommunikációs cégek piackutató munkakörei, adatbányászati/szövegbányászati munkakörök, részvétel MTA vagy egyéb kutatásokban.
A tipikus munkahelyek BPM-mel: aktuárius (/biztosításmatematikus/ biztosítóknál, bankoknál, a Big4-nál), kvantitatív elemző, kockázatelemző, jegybanki/makroökonómiai elemző.
A BPM-mel gyakran jóval magasabb fizetés kiharcolható, és külföldön is jobbak a lehetőségek. Csakhát míg a statot zömében mindenki be tudja fejezni, aki elkezdte, a BPM-nél ez már közel sem ennyire sétagalopp.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!