Egyetemen, főiskolán tényleg sokkal kevesebb órájuk van, mint pl. egy OKJ-n vagy egy gimiben?
Egyeteme és diákja válogatja hogy egy napra hány óra jut. Kérdés hogy milyen egyetem, és hány órát vesz fel a diák és még egy másik kérdés hogy a felvett órák közül hányra jár be. 1 emberből én nem indulnék ki a helyedben, kapsz órarendeket az interneten. Pl. itt számold össze hogy napjára hány óra jut, nem 5 ;): [link]
Olyan is lehet hogy reggel 4 óra, délután még 4 stb.
De tényleg értelmetlen általánosítani.
Napi 8-10 órája biztosan nincs senkinek semelyik felsőoktatási intézményben, mert az embertelen. Nem tudom, ti mit csináltok OKJ-n ilyen mennyiségben, de az tuti, hogy értelme nincs.
Persze az egyetemen is elég gyakori, hogy mondjuk reggel 8-tól este 6-ig bent vagy, mert rossz az órarend kialakítása, és sok a lyukas óra. Meg esetleg heti 1-1 nap lehet keményebb, de heti 25-30 óra az átlag kontaktóra egyetemen.
Vannak olyan egyetemek, ahol igyekeznek úgy szervezni az oktatást, hogy pénteken már ne kelljen bemenni. Ez a kollégistáknak egyébként nagyon jó, hiszen így többet lehetnek otthon. De azért nem túl sok helyen van olyan, hogy pénteken már ténylegesen nincs óra.
Ami még különbség, hogy egyetemen a legtöbb elméleti órára nem kötelező bejárni, és ezzel elég sokan élnek is. Nyilván ettől majd később lesz nehezebb dolga az illetőnek, amikorra meg kell tanulni az anyagot.
Vizsgaidőszakban valóban nem kell bejárni, csak magukra a vizsgákra, ez már csak ilyen, ezért hívják vizsgaidőszaknak.
8-10 óra egy OKJ-n ugyanaz, mint 4-5 óra egyetemen, mivel az egyetemi kurzusok nem 45 percesek, hanem másfél órásak.
Egyébként nagyon változó. Vannak olyan szakok, amiknél kötelező bent lenni az órákon, más szakokon meg nem várják el, hogy bejárj, de otthon magadtól 500-1000 oldalakat kell megtanulnod egy-egy dolgozatra vagy vizsgára. Én nyelvszakos voltam, nálunk több volt a gyakorlati óra, vagyis az, amin kötelező a részvétel. Csoportokban dolgoztunk, voltak beszélgetések, feladatok, meg rendesen házi feladat óráról órára, mint gimnáziumban. De volt egy pár előadás is, ami nem kötelező, de jól jött a vizsgákhoz, ez abból áll, hogy 2-300 fő beül egy óriási előadóterembe, és csak a tanár beszél, te meg jegyzetelsz, esetleg néha kérdezel, ha nem világos valami.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!