Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mechatronika duális képzés...

Mechatronika duális képzés formájában?

Figyelt kérdés

Sokat hallottam erről a duális képzésről, arra lennék kíváncsi, hogy kezdő egyetemistaként milyen munkakört kell ellátni, vagyis inkább arra, hogy hogy is néz ez ki, mit kell csinálni, mivel tanulok többet/kevesebbet mint ha simán csak egyetemre mennék stb.

Más karon lévők is válaszolhatnak, hogy nekik mit kell/kellet csinálni, meg a véleményüket, hogy megéri e?

Személy szerint én a Bosch-sal és a Jabillal szemezgetek.

Köszönöm az értelmes válaszokat!



2016. dec. 8. 19:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Inkább a BME mint Miskolc, viszont a BME nem indít duális képzést (leírtam fentebb, mit gondol róla az egyik tanárom, ugyanez a véleménye az egyetem vezetőségének is, én magam is a BME-n tanulok mechatronikát)
2016. dec. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A BME mechatronika szakra nem fogsz tudni bekerülni lehet, mert magas a pontszám mivel kevés hallgatót vesznek fel.


Érthetetlen az a hozzászólás, hogy "a duális képzés nem készít fel a jövőbeni ipari trendekre". Ilyet csak olyan mond akinek halvány lila fogalma nincs a duális képzésről a felsőoktatásban.


Miért ne készítene fel? Nem ugyanazt tanulod, mint a többi egyetemista az adott karon? De. Ugyanannyit vagy az egyetemen, előadásokon meg gyakorlaton, mint a többi egyetemista? Igen. Ugyanolyan egyetemista vagy, mint a többi? Igen. A duális képzés révén szakmai gyakorlatot szerzel, már az első perctől, de akkor dolgozol, amikor nincs egyetem.


A jövőbeni ipari trendekre, ugyanúgy felkészít téged az egyetem, mint más hallgatót, mert ugyanúgy jársz egyetemre és ugyanazokat csinálod, ugyanazokat tanulod. A duális miatt egyetemi tanulmányod semennyiben nem különbözik a többi hallgatóétól. Akkor mész dolgozni, amikor az egyetem épp egyetlen hallgatót sem oktat a jövőbeni ipari trendekről, mert nincs oktatás. Véget ért a szorgalmi időszak.

A duális képzés nem hátráltatja, hogy a jövőbeni ipari trendekkel megismerkedj, arról tanulj. Ez egy demagóg szöveg csak, ahogy láthatod is.

Szakmai gyakorlatot szerzel, így előnyben vagy sok pályakezdő egyetemistával szemben amikor megszerzed a diplomát és kikerülsz a munkaerő piacra. Ennyi.

Szerintem egyszerű a képlet.

2016. dec. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
38%
Nem én mondtam, hanem Korondi tanár úr xd
2016. dec. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Kevesebbet semmi képpen nem tanul a hallgató, mivel az általános követelményeket teljesíteni kell, órákon ugyanúgy ott kell lenni, vizsgákat úgyanúgy le kell tenni! Jobb időbeosztással kell élni, hisz vizsgaidőszakban dolgozni kell. Viszont a mentorok szoktak segíteni a hallgatóknak, ha valami nem megy, vagy elmondják, melyik témakört miért kell megtanulni, mire kell majd a későbbi munkájában hasznosítani, és egyáltalán felkészítik a hallgatókat a munkára, hiszen minden szakmai tudás nélkül nem fognak az első időben olyan nagy horderejű feladatokat rájuk bízni.

Még egy tapasztalat: Érdemes a befogadó cégektől információt szerezni arra vonatkozóan is, hogy náluk mennyi időt töltenek a hallgatók. Ugyanis vannak cégek, akik az általános 22 héten felül szorgalmi időszakban is (péntekenként) behívják a hallgatókat dolgozni. És ez egy újabb nagy időbeli leterheltséget jelent a hallgatónak, mert akkor az egyébként 5 napra tervezendő óráit 4 napra kell beosztania és az 5. napon gyakorlatot teljesít.

2017. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!