Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen ha nem járok be...

Egyetemen ha nem járok be többet egy gyakorlatra (3-nál többet hiányzok) és érvénytelenné válik az lerontja az átlagomat?

Figyelt kérdés

Direkt nem mennék be, újra fel akarom venni az órát, másik tanárral(!), meg nem is figyeltem/készültem rendesen és most olyat kell beadni amit nem tudnék jól megcsinálni.


Ez hogyan rontaná le az átlagomat? A kreditet osztják a jegyekkel vagy százalékkal, vagy valami ilyesmi(ez sem tiszta nekem). De vettem fel 2 szabadon választható órát, úgyhogy nem lesz kevés a kreditem.


Érdemes lenne ezt csinálnom vagy inkább próbáljak belőle kihozni egy kettest vagy valamit(szeretném rendesen, odafigyelve újracsinálni)? Az hogyan hatna az átlagomra?


Köszönöm a segítséget! És kérem javítsatok ki ha valamit nem jól írtam!



2016. nov. 3. 20:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem épül rá másik tárgy, akkor vedd fel újra, ha annyira szeretnéd kijavítani.


Egyébként a vizsgajegyet írják be a neptunba. Az év közi feladatok/zh-k arra vannak, hogy ha teljesíted a tárgyi feltételeket, akkor vizsgázhatsz. Egyébként sehova nem kerülnek be ezek a jegyek.

Ha viszont nem lesz ebből vizsga, mert megcsinálod ezt és ennek a jegyét írják be akkor az más.


Én a helyedben összeszedném magam és megcsinálnám legjobb tudásom szerint. Ha kell akkor kérj segítséget csoporttárstól vagy a tanártól.

Azért elég nagy kiszúrás 2x(vagy többször) lejárni ugyanazt a tárgyat.

2016. nov. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni, a te egyetemeden hogy számítanak átlagot. Én Szegedről tudok nyilatkozni, és itt úgy van, hogy beszorozzák a kreditet a jeggyel, ezeket összeadják, majd osztják 30-cal. Végül beszorozzák a (teljesített/összes) kredit értékével, tehát lerontja.


Én azt csinálnám, hogy megpróbálom összehozni legalább egy kettesre, és ha továbbra is nagyon érdekel (mert tetszik a tárgy, vagy nagyon fontos a későbbiekben), akkor bejárnék a másik tanárhoz "kötetlenül" vagy önállóan járnék utána.

2016. nov. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!