Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kell felvételiznem ha van már...

Kell felvételiznem ha van már egy diplomám?

Figyelt kérdés
Van már egy óvónői diplomán szeretnék majd jelentkezni csecsemő és gyermeknevelő képzésre ez ugyanazon a főiskolán van ahol én végeztem csak nem tudom hogy ilyenkor hogy működik kell felvételizni vagy csak jelentkezek.
2010. ápr. 24. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy be kell adnod a felvételi jelentkezést. Majd pontok alapján elbírálják.
2010. ápr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Ennek én is utána néztem, és teljesen idióta rendszer van, hiába van diplomád, ugyanúgy az érettségi eredményeddel kell jelentkezni, mint a frissen érettségizőknek.
2010. ápr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, régen is úgy volt, hogy felvételizni kellett, hiába volt 8 diplomád.

Most az érettségi a felvételi.

2010. ápr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, régen ha olyan helyre jelentkeztél, ahol ugyanazok voltak a felvételi tantárgyak, mint amik az első diplomádhoz kellettek, akkor nem kellett felvételizni, és általában rövidítve, két év alatt lehetett újabb diplomát szerezni. Az természetes, hogy mondjuk egy magyar-töri szakos diploma birtokában nem mehettél felvételi nélkül orvosi egyetemre. De pl. jogra simán.
2010. ápr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak azért kedvezmények, pl nekem volt már egy gyógypedagógus diplomám és szintén csecsemőre mentem Böszörménybe és nem kellett alkalmasságira mennem.
2010. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!