Az ETR-es kurzusfelvétellel kapcsolatban valaki segetene?
Biológia levelezőire fogok majd 2-án bejelentkezni,de már zajlik a rangsorolás alapú kurzusfelvétel. Az ajánlott kurzusokat érdemes felvenni? Az ajánlott szemeszter azt jelenti,hogy melyik szemesztertől kell felvenni,vagy hányat érdemes majd.Tehát 3-nál mondjuk azt jelenti,hogy 3 szemeszteren át szükséges tanulnom? Én most azokat a kurzusokat vettem csak fel amikhez az ajánlott szemeszter 1 volt megadva. A baj az,hogy sok helyen nincs is megadva,hogy most levelezős szak vagy nem.Felvettem pl. sejtbiológiát és kiírta,hogy minden héten van előadás pénteken,holott én levelezősként úgy tudom,hogy kéthetente vannak többnyire előadások. Megjelentek az ajánlottnál nekem nappalis kurzusok is, nem igazán értem.
10 kurzust, azaz tantárgyat vettem fel jelenleg.Azt sem tudom, hogy elég lesz-e,meg mikor és hol írjak ki nekem,hogy mennyi kredit kell majd. Bocsi a sok kérdésért!
Nézd meg, hogy mit kell felvenned első félévben.
Képzés > Szakok, képzések > Dinamikus tanterv a képzésednél > Mintatanterv
Ott van mi kötelező, HA jól tudom, de szerintem érdeklődj a Tanulmányi Osztályon pontosabb infoért.
Általában a beiratkozással egybekötik a felvételi tájékoztatót is. Ott kaphatsz használható tanterveket is és többnyire el is magyarázzák a rád vonatkozó képzést. Persze addigra már verseny alapú kurzusfelvétel lesz, így nem mindegy, hogy mit veszel fel most.
Igen, az ajánlott szemeszter azt jelenti, hogy az ott meghatározott félévben érdemes felvenni a tárgyat. Két oka lehet ennek: 1. vannak tárgyak, amiket teljesítened kell, mielőtt felveheted vagy 2. a tanrend készítői úgy gondolják, hogy arra az ajánlott félévre szerzed meg azt a tudást, ami a tantárgy megértéséhez kell.
Hogy milyen időpontokban van meghirdetve egy kurzus, azt a tantárgy kódjára kattintva érheted el. Ekkor felugrik egy ablak - ezért kell engedélyezned a felugró ablakokat a böngésződben -, ahol az órarendre kattintva megtudhatod, hogy melyik naptári napokon és hány órától lesz az adott kurzus.
Nem tudom, hogy milyen képzésen vagy pontosan, ezért nem tudom, hogy mennyi kreditet kell teljesítened, de kiszámolhatod magad is. A "dinamikus tanterv"-nél felül kiírja, hogy mennyit kell összesen teljesítened és azt a számot elosztod a képzésed hosszával. Pl. a BA képzések általában hat félév hosszúak és 180 kreditet kell teljesíteni, ezért ha félévente 30 kreditet teljesít valaki, akkor sínen van. Nyilván ez csak irányadó. Teljesíthetsz az egyikben 25-öt, a másikban meg 35-öt és ugyanott vagy.
Amikor nincs megadva ajánlott szemeszter az azt jelenti, hogy tetszőleges, hogy melyik félévben csinálod meg. Persze ez lehet bonyolultabb. Pl. egy "általánosan művelő tárgyat", - ami általában minden képzésben van, mondjuk filozófiát - mindegy, hogy mikor csinálsz meg, de lehetnek olyan szakmai tárgyak, amik épülnek más tárgyakra, így gyakorlatilag mégsem tudod bármikor megcsinálni.
Az előttem író leírása alapján nézd meg a "dinamikus tantervet". Ismerkedj meg vele nagyon, mert kizárólag akkor kaphatsz diplomát, ha ott minden "kizöldül". Éppen ezért alaposan tanulmányozd át, nézd meg, hogy mi mire épül, hogy jön ki az előírt kredit, stb. A tantárgyak kódjai nagyon fontosak! Neked azokkal a kódokkal kell teljesítened a tárgyat, ami a dinamikus tantervben szerepel. A kód alapján tudod eldönteni, hogy valami levelezős szakra van meghirdetve vagy sem. Először érthetetlennek tűnnek a kódok, de majd észreveszed, hogy van azokban is rendszer.
Feltételezem, hogy egy olyan szakon, mint a biológia sok tárgy épül egymásra, ami megkönnyítheti a rendszer átlátását.
Remélem tudtam segíteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!