A magyar diploma kezdi elveszteni az értékét?
Manapság azon kapom a fejem, hogy mindenki diplomát akar. Évek óta, szinte az érettségizők 90%-a (vagy több, azon források szerint amiket olvasok) felvételt nyer valamiféle egyetemre, főiskolára. Nekem is van olyan ismerősöm aki pár évvel ezelőtt 2-3-mas érettségikkel egyetemre jött tanulni. Mihez fog ez vezetni?
Sajnos a szakemberekből hiány van mert mindenki diplomás szeretne lenni. Az ország nyugati része kiürült, elszívja Szlovákia és Ausztria a jó szakembereket, utánpótlás meg nincs. Mi fordul meg a mai tizenévesek fejében mikor azt hallják, hogy munka? Diploma egyenlő a semmittevéssel és a jó fizetéssel?
Engem sajnos elszomorít, hogy ez az ország kezd diplomagyár lenni. Valahol viszont párhuzamba tudom helyezni ezt a magyar mentalitással is. Akinek nincs diplomája azt lenézik. Nehéz helyzet.
Mit gondoltok?
A felsőoktatásban soha nem látott tömegképzés alakult ki, mely mintegy felváltja a korábbi szak- és szakmunkásképzést. Ennek megfelelően a munkaerőpiacon jelentős szakmunkáshiány jelentkezett.
Egyre divatosabbak lettek a bölcsészféle szakok, amik tényleg semmire nem jók.
Úgy gondolom, a diplomákat szét kell választani. Amelyik piacképes, azoknak van presztizse és értéke. A többinek nincs.
És amúgy tényleg szomorú, hogy mennyi ember tudatlanul és tájékozatlanul bejelentkezik egy csomó helyre, hogy fogalma nincs az egészről. Gyakran céltalanok, nincs határozott elképzelésük. Tisztelet a kivételnek, akinek nem inge, ne vegy magára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!