Egyesek hogy tudnak úgy hozzáállni a tanuláshoz, hogy "megvan a kettes, azt' szrni bele"?
Miért, hogy álljon hozzá?
"A tanulj fiam, hogy jó állásod legyen" megfelelő? Az, hogy egész életében ugyan olyan rabszolga legyen, mint az aki nem tanult? Mert az lesz! Ugyan úgy bent fog rohadni a munkahelyén, mint az aki csak egy 2est kapart össze annó. Aztán boldog lehet a sz@ros 300e-es fizetésével... közben meg a cég milliókat keres az idiótáján.
Kedves 2. válaszoló! Mi az, hogy sz aros 300 ezer Ft-os fizetés? Én boldog lennék 200 ezerrel is!!
De az ember nem azért tanul, hogy ilyen vagy olyan állást "megcsípjen", hanem azért, hogy művelt legyen!! Ha már ide született, erre a világra, akkor ismerje is azt, ismerje a saját hazájának a történelmét, irodalmát, de nem csak a hazájának,hanem az egész világért, már amennyit be lehet fogadni belőle, ismerje - amennyire fel tudja fogni - fizika, kémia rejtelmeit. A biológiáét, ami kifejezetten érdekes dolgokat tanít, azt még egy 2-es tanuló is élvezheti, ha jó a tanár. Az ember ezért tanul, kedve primitív utolsó válaszoló!!!!!!!!!!! És nem a pénzért.
Hadd szóljak bele, tanár vagyok.
Nagyon nehéz ma motiválni a tanulókat, mert pontosan azt látják, hogy a tudás az ma már nem érték sajnos, az apuka a három diplomájával munkanélküli, míg a hat elemis nagybácsi lehet milliomos is. Ismerjük a társadalmi hátteret, az csapódik le az iskolában is és a gyerekek hozzáállásában is.
Azért fültanúja voltam "privát emberként" annak, amikor mentem haza este 10-kor, hogy a calád az utcán élve az életét, a 10-11 év körüli kislány (mit keres olyankor az utcán? Nem ágyban lenne a helye?) mondta, hogy ő felmenne tanulni, mert matekból 3-asra áll, és javítani kéne. Erre a szülei lebeszélték, mondván, hogy ő egy zseni, mert ha matekból olyan jó, hogy hármasa van, mit akar még? Ez az a fajta szülői hozzáállás, ami a gyereket módszeresen szoktatja le a tudni vágyástól.
Van ellenkezője is, de tudjuk, hogy akár szülőként, akár tanárként a "prédikálással" csak éppen az ellenkezőjéét érjük el, csak azért sem akar majd a gyerek tanulni.
Hogy mit lehet tenni? A személyes példa és a kiállás lehet pozitív hatással a gyerekre. Amikor én is elmondom az osztályban, hogy nem leszek pénteken, mert péntek-szombat-vasárnap háromnapos továbbképzésen vagyok 50 évesen, a gyerekek sokszor furcsállják, aztán elmondom, hogy a tanulás nem a diploma megszerzéséig tart, hanem egész életünkben.
Visszatérve a kérdésre, én úgy gondolom, hogy a társadalom olyan, ami azt sugallja, hogy nem érték a tudás, papír az legyen, az kell, de ne sokat törjék magukat miatta. Számos tanítványom is csak a kettesre hajt, hogy átmenjen a vizsgákon, aztán azt mondják, azt már soha senki nem fogja megnézni, hogy a diplomájukban milyen átlag van. Sajnos ez a trend, a szülők és az iskola pedig a fősodor ellenében kell, hogy dolgozzék, ami nagyon nehéz.
A 2. válaszolótól kérdezném, őt is egy kettesre vizsgázott valaki fogja ellátni, ha orvosra van szüksége?
Kedves Tanár Úr! Nem prédikálni kell a gyerekeknek, hanem élvezettel tanítani, hogy kinyíljon előtte a világ.Annyit azért lehet mondani nekik, és ez nem prédikálás, hogy mindenki annyit ér, amennyi tudás a fejében van, azt nem vehetik el tőle. És a pénz az semmit sem ér, azzal belső értéket nem lehet szerezni, csak külsőt, és az hosszú távon, az egész életén át nem fogja pozitív érzéssel eltölteni, csak az, ha a vágyai után megy, egy olyan szakma után, amit szeretne csinálni, és persze a világot is csak úgy tudja megismerni, ha tanul - és főleg hazaszeretetre kellene "nevelni" a gyerekeket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!