Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha érettségin nem tudom a...

Ha érettségin nem tudom a feltett kérdésre a választ, akkor maradjak csendben, vagy válaszoljak helytelen válasszal?

Figyelt kérdés

2016. jún. 18. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:

"Sajnos erre a kérdésre nem tudom a választ"

Helytelenül semmiképp ne válaszolj.

2016. jún. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Rutinos vizsgázóként mondom:

- ha olyan a kérdés, amit ki lehet következtetni, akkor vagy elkezdesz hangosan gondolkozni (de nem mellébeszélni)

- ha nem tudod a választ, és nem olyan kérdés, amit más tudásanyagból ki lehet következtetni, akkor valld be, hogy ezt nem tudod

- ha nem vagy biztos a válaszban, akkor attól függően, mennyire tartod jónak a válaszod, vagy tippelsz és hátha szerencséd lesz vagy bevallod, hogy csak tipp vagy azt mondod, inkább nem tippelsz (pl. én volt, hogy egy részletben nem voltam biztos, nem említettem magamtól, rákérdeztek, mondtam, mondtam volna, ha biztos lennék benne, de nem akartam tippelni, és utána mondtam valamit)

- volt olyan, hogy szerintük rosszul használtam egy szakkifejezést, én azt mondtam, az én jegyzetemből így emlékszem rá


Összességében igyekezz elkerülni, hogy teljes legyen a csönd és nyíltan kimondd: "nem tudom". De bevallani, hogy nem tudsz válaszolni, még mindig sokkal jobb, mint tudatosan rossz választ adni.

2016. jún. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. jún. 19. 09:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!