Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van ötletetek hogyan lehetnék...

Van ötletetek hogyan lehetnék jobb szövegértésből?

Figyelt kérdés
Mindjárt érettségi, de nagyon nem megy. Rögtön elfelejtem amit olvasok,arra meg nincs idő, hogy kétszer elolvassam. Általában 25-30 pontot szoktam elérni,ami nagyon kevés.Van ötletetek? Ti hogy csináljátok?
2010. ápr. 11. 10:29
 1/4 anonim válasza:
Hát nem tudom... talán ahogy olvasod, kijegyzetelhetnéd gyorsan, vagy aláhúzhatnád, kihúzhatnád, stb. a lényeges dolgokat, így csak visszatekintesz, és már látod is, meg a ájékozodás is könnyebb... nem tudom, hogy ilyet lehet e az érettségiben, de járt utána ha gondolod!
2010. ápr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor próbáld meg először a kérdéseket elolvasni. Utána a szöveget. És ha olyan részhez érsz, amire rákérdeztek a feladatoknál, azt húzd alá, vagy írd be rögtön:)

Kijegyzetelni szerintem nem lesz idő:) De szerintem ha sokat gyakorolsz, akkor javulni fog:)

2010. ápr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

En is ugy csinalom, hogy eloszor a kerdest olvasom el, aztan a szoveget.Haladj bekezdesenkent, es huzd ala, ami a kerdessel kapcsolatos.


Olvass sokat, azt fejleszd, hogy gyorsabban tudj olvasni, mert az idobol ezzel a modszerrel, konnyen kifutsz.


De nyugodtan karikazz, huzz ala dolgokat a szovegben, megengedett erettsegin.

2010. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kipróbálom majd.
2010. ápr. 11. 12:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!