Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatóknak hogy...

Orvostanhallgatóknak hogy néznek ki a gyakorlatok a klinikán? Melyik években kell ilyet csinálni és mennyi ideig? Milyen feladatokat adnak? Hogyan értékelik az elvégzett munkát (pl. kapunk majd jegyet rá vagy hasonló)?

Figyelt kérdés
Ősztől orvosira szeretnék járni, viszont a klinikai gyakorlatokról még semmit se hallottam eddig, ezért is szeretnék róluk valamit megtudni. Egyébként a szegedi egyetemre jelentkeztem. A válaszokat előre is köszönöm.

2016. máj. 7. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. és 3. évben van nyári gyakorlat első évben segédápolóként akárhol, 3. évben belgyógyászat


4.5. klinikai gyakorlatok, 6. év turnusokban ugyan az, mint az előző 2 + szakdoga + államvizsga

2016. máj. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát nekünk pesten 4. év után van sebészet is.

Nem nagy szám az egész, néha jó néha rossz.

Le van írva, hogy mit kell megcsinálni de általában ezt senki sem nézi. Amennyit akarsz annyit csinálsz.

2016. máj. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak évközi és nyári gyakorlatok, plusz a hatodév végig gyakorlat. A nyári gyakorlatok egy hónaposak. Első év után ápolástan, második év után nincs, harmadik év után belgyógyászat, negyedik év után sebészet.

Első éves nyári gyakorlaton kb. bárhová lehet menni, ahová szeretnél és fogadnak. Eredetileg az lenne a célja, hogy megtanuld az ápolói feladatokat (ágyazás, gyógyszerosztás, vérvétel, branül behelyezés, EKG készítés stb.), de ha jól választasz gyakorlati helyet, akkor azért ezeken túl láthatsz/csinálhatsz érdekesebb dolgokat is. Mondjuk engem simán beengedtek műtétekre nézelődni, valahol még asszisztálni is lehetett.

A belgyógyászatnál meg a sebészetnél az osztály kötött, de ott is kórházfüggő, hogy mit engednek.

Az évközi gyakorlatoknál főleg az anamnézisfelvételt meg a vizsgálatok lehet gyakorolni csak a létszám meg az időhiány miatt. Nálunk a legtöbb úgy nézett ki, hogy 3-4 fős csoportokra osztották a csoportot, adtak egy-egy beteget, aki ki kellett kérdezni és meg kellett vizsgálni, aztán megbeszéltük az esetet. Volt olyan tárgy is (pl. szülészet-nőgyógyászat), ahol inkább szeminárium jellegű volt a gyakorlat, de szülészetből pl. volt egy 3 napos "bentalvós" gyakorlat a klinikán.

Az évközi gyakorlatok értelemszerűen mindig olyan tárgyakból voltak, amiket az adott évben tanultunk. Pl. ortopédia és radiológia negyedévben, ha jól emlékszem, belgyógyászat az talán másodév közepétől minden évben.

A hatodéves gyakorlatok meg az 6 fő tárgyból voltak, amelyekből a gyakorlat után szigorlatozni kellett (sebészet, belgyógyászat, szülészet-nőgyógyászat, neurológia, gyermekgyógyászat, pszichiátria). Ezek több hetesek voltak (pl. a belgyó 9 hét, a szülészet-nőgyógyászat 4 hét, a gyerek talán 6 körül, már nem emlékszem pontosan), és elvileg napi 8 órát kellett bent lenni.

2016. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Jegyet nem kapsz a gyakorlatokra, csak aláírást, ha megcsináltad. Talán valahol van valami lista arról, miket kellene csinálni az adott gyakorlaton, de nem nézi senki.
2016. máj. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2016. máj. 8. 14:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!