Tovább tanuláskor az államilag támogatott státusz (? )
Mikor jelentkezek egyetemre, még mindig güriznem kell hogy minnél több pontom legyen ahoz hogy az államilag támogatott státuszba bekerüljek, és ne önköltséges formában kelljen az egyetemen tanuljak? Mert ahogy néztem az eudline-on ahol az államilag támogatott képzés forma 286 pont ott az önköltséges is 286. Végig néztem az elte több karán volt ponthatárokat. És 2015 ben, 6 olyan tárgyat találtam az ELTE-n ahol az önköltségesen kisebb volt a ponthatár és abból. Ez 2015 és 2014 ben is ugyanúgy volt. És minden más szakon az önköltéges és államilag támogatott pontszám ugyanaz volt.
Vagyis akkor csak egy erősítést kérnék, hogy, csak ott ahol extrém pontok kellenek csak ott lehet könnyebben bekerülni az önköltségsre ugye?
Meg van szabva hogy egy képzésre maximális a 40 fős kapacitásból csak 20-30 tanuló lehet államilag támogatott? Mármint lehet oyan hogy hiába vesznek fel a szakra mégse lehetek államilag támogatott?
PELDA EGYETEMEN van allamilag tamogatott 2 hely, onkoltseges pedig 3.
A kovetkezo emberek jelentkeztek ONKOLTSEGESRE (1. helyen jeltoltek meg):
Alma: 420pont
Bela: 380pont
Cela: 370p
Dela(2. helyen): 350p
ALLAMIRA:
Elemer: 400p
Dela(1. hely): 350p
Itt mindenkit felvettek. Allami hatar: 350p (az utolso felvett ember pontszama), Onkoltseges: 370p.
Miert jelentkezett Alma csak onkoltsegesre, ha siman felvettek volna allamira is? Mert 1. elfogytak a tamogatott felevei, 2. nem szeretne roghozkotve lenni, 3. utolagosan jelentkezett...
Marha zavaros, amiket írsz. Eleve nem értem, mi az, hogy önköltséges tárgy.
Mindenesetre ha államilag finanszírozott ponthatárt eléred, akkor azon is tanulsz. Idővel átkerülhetsz önköltségesre, ha gyengék az eredményeid, de ennek módját az intézmény szabályozza.
Annyi kérdésem van még hogy, pl.: Magyart akarok tanulni, és tegyük fel a szak kapacitása 120 fő, akkor lehet mind a 120 fő államilag támogatott? Vagy maximum a 120 ból csak 60 an lehetnek azok a maradéknak meg mindenképp önköltséges formában kell tanulnia a szakot?
1. Államilag támogatott, Magyar
2. Önköltséges, Magyar
És ilyen esetben érdekelne hogy ilyenkor van e olyan hogy több embert nem vesznek fel az adott szakra államilag támogatottként, és hogy mindenképp önköltségesre vehetnek már csak fel?
Kezdjük ott hogy a Magyart példának hoztam fel.
"pl.: Magyart akarok tanulni" nem azt akarok.
A másik hogy
"1. Államilag támogatott, Magyar
2. Önköltséges, Magyar
És ilyen esetben érdekelne hogy ..."
Nem azt kérdeztem hogy ha NEM jelölöm meg az ANK akkor felvesznek-e oda. Barátnőm kavart és azért érdeklődöm...
Az egészből tényleg csak egy szó érdekelne, van-e
SZÁZALÉKOS
határ ami egy szaknál meghatározza egy 120 emberből maximálisan csak 60 fő lehet államilag támogatott formában.
Mivel rengeteg szakon láttam hogy az ANK és az ANA pontjai megegyeznek ezért gondoltam hogy akkor biztos nincs ilyen határ hogy meg van szabva hogy hányan lehetnek ANA-ban, de barátnőm mondta hogy van ilyen határ, engem csak ez érdekelne, hogy VAN vagy NINCS. :/
"Az egészből tényleg csak egy szó érdekelne, van-e
SZÁZALÉKOS
határ ami egy szaknál meghatározza egy 120 emberből maximálisan csak 60 fő lehet államilag támogatott formában.
Mivel rengeteg szakon láttam hogy az ANK és az ANA pontjai megegyeznek ezért gondoltam hogy akkor biztos nincs ilyen határ hogy meg van szabva hogy hányan lehetnek ANA-ban, de barátnőm mondta hogy van ilyen határ, engem csak ez érdekelne, hogy VAN vagy NINCS. :/"
- Nem júliusban találják ki, legfeljebb hány embert vesznek fel egy szakra. Megvan, maximum mennyi embert vesznek fel államira, ahogyan az is, mennyit vesznek fel önköltségesre. Nincs egységesen olyan, hogy az egy szakra felvettek bizonyos százalékának önköltséges szakra kell kerülnie.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!