Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok tanulni?

Miért nem tudok tanulni?

Figyelt kérdés
Általánosban végig kitűnő voltam,most hatosztályos gimibe járok,eddig itt is megvolt legalább a jeles minden évben,de idén (10.oszt.) valahogy semmi nem akar menni. Ülök a tanulnivalók fölött és nem bírok koncentrálni. Mi lehet a baj? Nem azzal van gond,hogy nem akarok tanulni,mert mindenképpen szeretnék egyetemre/fősulira menni a későbbiekben. És most sem olyan rossz a helyzet,mert mindenből össze tudom kaparni a négyest,de tudom,hogy mehetne (legalábbis ment) ez jobban is. Köszönöm előre is a válaszokat!

2016. márc. 19. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi tereli el a figyelmedet, amiért nem tudsz koncentrálni?
2016. márc. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Semmi konkrétum nincs ami elterelné,szimplán nem tudok a dolgokra összpontosítani. Az évet gyakorlatilag egy élőhalottként viszem végig,ami szerintem egy 16 éves lánynál nem túl normális. Egyébként nagyon fejfájós vagyok,kb. fél éve voltam orvosnál is vele,ott azt mondták,hogy túl stresszes vagyok és magnéziumot írtak fel,de változás nem nagyon történt.
2016. márc. 19. 21:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a bajod, hogy "LEGALÁBB a jeles megvolt". Kiégtél mint a szégyen, mert elhitted a baromságot, hogy mindenből kitűnőnek kell lenni.Nem kell. Koncentrálj arra, ami egyetemre kelleni fog, a többit szard le. Boldogabb ember leszel.
2016. márc. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Egyetemre nem az számít, hogy kitünő voltál 10.be, hanem hogy miből és hogy érettségiztél. Figyelj, jegyzetelj és próbálj meg összpontosítani. Vitamin hiány, fáradékonyság vagy mozgás hiány oka is lehet. Még ha nem is veszed észre lehetsz fusztrált, magányos (meglepődnék, ha aktív közösségi életet élnél stéberként). Bár fogalmazzunk úgy, hogy az osztályozás relatív és az ész is. Van akinek könnyen megy az 5-ös, van aki vért izzad egy 2esért, a tárgyak nehézsége és az előadás módjától is függ.
2016. márc. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szemészetre is érdemes elmenni - ha rég voltál, mert az is okozhat ilyen tüneteket, ha nem látsz rendesen.


Sport segít kiadni a stressz egy részét. A masszírozás is sokat segíthet. Akár egy hobbi, egy rendszeres kirándulás szintén ki tud úgy kapcsolni, hogy utána újult erővel tudsz nekivágni.


Mindenből valóban nem kell kitűnőnek lenni. Arra kell koncentrálni, amiből tovább akarsz menni. Ez valóban így van!


Egyetemen rájöttünk, hogy többünknek érthetetlenek tűntek a feladatok, ha egyedül állunk neki. Ezért tanuló csoportokat verbuváltunk. Együtt könnyebben ment a tanulás, mert több oldalról meg tudtuk közelíteni a feladatot és nem csak saját látásmódunkkal küszködtünk, hanem megtanultuk új oldalról megközelíteni a tanulnivalót. Már az is segít, ha valakinek elmagyarázod. Mert magyarázat közben rájöhetsz az összefüggésekre, vagy arra, hogy melyik részt nem érted, ami feltart. (de ez is csak egy opció)

2016. márc. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy érdekes zen tanítás, amit átgondolni, megérteni jó. Nem kell túl komolyan venni, hogy ez most egy szentírás. Nekem segített. Láttam, hogy másnak is.


1: Koncentrálj

(Ha elkezdesz egy dolgot, olyan jól csináld, ahogy csak bírod! Ne multi-taszkolj, mert az ellopja az idõdet és megzavar)


2: Tartsd tisztán az elméd

(Ha máson kattog az agyad, nem fogsz tudni boldogulni a dolgoddal)


3: A kezdõ elméjével gondolkodj

(Sosem tanultál még eleget, mindig van új dolog, ami kezdõ szemszögét kívánja meg.)


4: Kapcsold ki az EGÓdat

(Minõségi munkához nem csak a teljesítmény, de a mások is számára érthetõen elõadása / rögzítése szükséges.)


5: Nincs vége a munkának

(Egy nap munka nélkül olyan, mint egy nap élelem nélkül. Mindig legyen következõ cél, amit el akarsz érni.)


6. Maradj csöndbe!

(Ha nincs konkrét mondani valód, ne fecsegj.)


7. Éberség, Gondoskodás, Tudatosság

(Ha egyedül élsz, egyedül fogsz meghalni, és a Világ megy tovább nélküled is. Dolgozol - ez jó. De pihenni is kell, levegõt venni, élni. Tanuld meg, hogy mi az, ami feltölt téged testileg-lelkileg. Ez lehet egy jó kaja, egy kis testmozgás, vagy egy érdekes kiállítás. Ha nem tudsz kikapcsolódni, nem tudsz dolgozni sem.)


8. Nincs fõnök

(Van, aki megmondja mit kell tenned, és kirúghat. De! Senki kedvéért ne dolgozd magad betegre. Tudj nemet mondani olyan esetekben, ami már neked túl sok.)


9. Csinálj valami teljesen mást

(Legyen hobbid! Ami teljesen más, mint az, amivel dolgozol. Meditáció, küzdõ sport, horgászás, vitorlázás, falmászás... Ez segít kizökkenni a mindennapi gondolkodásból és más nézõpontokat hoz be az életedbe.)


10. Semmi sem különleges!

A virág gyönyörû, de csak egy virág. Te sem vagy különleges. Ha megcsináltad a munkádat és ott hagyod, senki nem fog megemlékezni rólad. Ha nyersz is egy "érmet", a következõ feladat nem lesz könnyebb. Ugyan úgy meg kell majd csinálnod.

2016. márc. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2xSü egyszer erre a problémára ezt írta:


1. Zárj ki minden zavaró körülményt. (Mobiltelefont, számítógépet, posztert, könyvet, stb…)


2. Próbálj meg jegyzetet készíteni, kiemelni a lényeget. Ez kellõen leköti a figyelmedet ahhoz, hogy ne tudj elkalandozni.


3. Ne akard nekifutásból megmászni a Himaláját. Ülj le 10 percet tanulni, aztán tarts szünetet. Aztán ha már tudsz 10 percig koncentrálni, akkor próbálj meg 15 percig tanulni úgy, hogy nem csinálsz mást.


4. Folyamatosan tartsd fejben azt, hogy most tanulsz, figyeld a saját gondolataidat. Az elkalandozás azért veszélyes, mert az ember nem tudja, hogy elkalandozott, esetleg csak 10 perc múlva jön rá, hogy már régen nem azt csinálja amit akart.


5. Tûzz ki célt, mondjuk a tankönyv olvasásában, hogy mennyi idõ alatt akarod elolvasni az adott oldalt. Tartsd számon, hogy hol tartasz. Ez is segít koncentrálni.


6. Még egy dolog segíthet. Ha nem csak tanulás közben, de azon kívül is megpróbálsz koncentrációs gyakorlatokat végezni. Pl. 5 percig nézni egy pontot, gyertyalángot.


Még egy dolog: Az otthoni tanulás 3/4-t meg lehet spórolni, ha órán figyelsz, követed az eseményeket, átgondolod a hallottakat, esetleg ami homályos, azzal kapcsolatban kérdéseket teszel fel. Hasznos az is, ha óra elõtt vagy az óra elején végigolvasod a múlt óra anyagát, esetleg meglesed a következõ anyagot a könyvben. Nem kell végigolvasni, már az is segít, ha csak a bekezdések elsõ mondatait olvasod el. Ezzel már lesz egy elõzetes képed arról, hogy mit fogtok tanulni, jóval könnyebb kötni hozzá az elhangzottakat.


Igen, ezt az ember rendszerint szívesen kihagyja, de érdemes elgondolkodni: Mi a jobb? Óra elõtt, óra elején 2-3 percet erre szánni, a pad alatti levelezés mellett figyelni az órára is, vagy otthon +1 órát tanulni?

2016. márc. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azt hiszem,akad mit átgondolni..:)
2016. márc. 22. 21:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!