Állatorvos szeretnék lenni, de nem vagyok tisztában pár dologgal. Tudnátok válaszolni a kerdéseimre?
Általános állatorvos képzés folyik a SZIE-ÁOTK-n, az öt és fél év után kapott diplomáddal jogosult vagy bármilyen állatorvosi tevékenységet végezni a világ legtöbb országában (a kutya gyomorcsavarodás műtéttől a zsiráf császármetszésen, papagáj csőrkurtításon, komodói varánusz boncoláson, vágóhídi húsvizsgálaton keresztül a nemzetközi járványvédelmi tevékenységig). Más kérdés, hogy a papírral kitömve értesz-e majd valamihez (bármihez). Megsúgom hogy nem nagyon, de szerencsére ezzel az összes társad így lesz.
Nagy általánosságban véve az egzotikus emlősállatok és madarak betegségei nem nagyon különböznek a rokon háziállatok betegségeitől, aki jól tudja a macskát az az oroszlánnal is tud valamit kezdeni, szóval nincs minden veszve.
Specializálódni olyan helyen tudsz, ahol ezzel foglalkoznak, papírt nem fogsz róla kapni de nem is ezt fogják kérdezni sehol. Dolgoznak magyar állatorvosok arab tevepraxisban, dél-afrikai lópraxisban és minden elképzelhető egzotikus helyszínen.
A magyar egzotikus szakállatorvos képzés házi kedvenc és állatkertben tartott egzotikus állatok "domesztikációs" és állatkerti betegségeivel foglalkozik. Ha pl. egy afrikai vadrezervátumban akarsz dolgozni akkor nem sok használható tudást kapsz itthon, és ezt az ottaniak is pontosan tudni fogják.
Ne felejtsd el, hogy rengeteg nyugat-európai és amerikai fiatal is pont úgy szerelmes az afrikai vadakba mint te, az ő szüleik évekig-évtizedekig tudják finanszírozni az utazásukat és megélhetésüket, ennek megfelelően a biztonságos országokban az önkéntes (fizetés nélküli) helyekre is óriási várólisták vannak. Fizetett állás gyakorlatilag nincs, ha mégis az a helyi fizetésekért (2 gomb és egy baráti mosoly) megy, vagy évtizedes szakmai ismerethez és komoly hírnévhez kötött. Sok más országban várnak szeretettel, csak hát néha benéz a Boko Haram....
A hallgató (lányok) 5-10 %-a nyíltan vagy titkolva, de a tiédhez hasonló romantikus elképzelésekkel érkezik. Nagy többségük mégis "hagyományos" hazai állásban találja magát. Ez nem azt jelenti, hogy nem kiváló szakemberek, csak a lehetőségek és a kötöttségek nagyon keveseket engednek álmaikat beteljesíteni.
Mintha csak magamat olvasnám. Ugyan ilyen céljaim vannak. Kenyai rezervátum vagy állatkert valahol a világban. Ehhez elég egy állatorvosi egyetemet elvégezni. Ilyen helyekre úgy lehet bekerülni, hogy a kötelező gyakorlatokat, önkéntes munkákat ilyen helyeken próbálod megcsinálni, kapcsolatokat keresel, jókor vagy jó helyen, folyamatosan nézed a nemzeti parkok hírleveleit stb stb.
itt van páldául a budapesti állatkert orvosa. Neki is így sikerült.
külföldön nyilván több esély van, a müncheni LMU egyetemen még hirdetik is, hogy a gyakorlatot (praktikum) megcsinálhatod dél-afrikában. A bostoni Tufts egyetemnek még külön vadállat klinikája is van. A londoni RVC pedig még ausztrál illetve új-zélandi akkreditációval is rendelkezik. Ez persze nem jelenti azt, hogy a magyar diplomával nem lehet érvényesülni. A SZIE-nem kétoldalú szerződése van pár európai és azt hiszem 2 vagy 3 amerikai egyetemmel is. Az állatorvosi kar nemsokára kiválik, és önálló egyetem lesz, hosszútávú célja megszerezni az amerikai akkreditációt. A hallgatók kétharmada külföldi, és anatómia órára egyszer még igazi lovat is bevittek az egyetemre.
https://www.youtube.com/watch?v=mwZNapnwcoM
10.es vagyok, most már igyekszem egyre jobban elmélyedni a tanulásban és tájékozódni a lehetőségekről. Jelenleg azt intézem, hogy nyáron besegíthessek egy állatorvosnak, nézhessem amit csinál. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!