Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar írásbeli érettségin...

Magyar írásbeli érettségin mit érdemes választani a hosszú fogalmazásos résznél? Melyik a "legkönnyebb" és melyikkel lehet a legtöbb pontot szerezni?

Figyelt kérdés

A) Érvelés

B) Hosszú verselemzés

C) Két mű összehasonlító elemzése



2016. febr. 9. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:

én novella elemzést választottam tavaly.

igazából ezekkel az a baj,hogy eléggé szubjektív. ha rendes tanárotok van akkor nem húz le. de ha nem, akkor úgy pontoz kb ahogy akar.persze vannak a javítókulcsban szempontok, úgyhogy nagyon nem tud eltérni a pontoktól, de ha nem vagy szimpi neki, simán kaphatsz pár ponttal kevesebbet..

na m1. a novella elemzés szerintem jó..előre benyalod a szempontokat. és azokat igazítod ahhoz amit ott kapsz majd.

az érvelés szerintem elég szar, mert kell hozzá társítani olvasott könyveket. én meg ha el is olvastam pár kötelezőt, nem igen emlékeztem rájuk 12. végére. úgyhogy nekem ez kiesett. de ha olvasott vagy, sok szépirodalmi művet ismersz, akkor ez is jó lehet.

2016. febr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jo de hogy lehet 4-5 oldalon keresztul irni egy murol vagy egy muelemzesrol?
2016. febr. 9. 11:42
 3/7 anonim ***** válasza:

vannak szempontok, amiket írtam, hogy előre tanuld be. ha azokon végig mész, átvonatkoztatva az adott műre, akkor lehet.

de próbáld ki otthon.én is csináltam egyet otthon. majd odaadtam a tanáromnak, aki figyelmeztett, hogy mire figyeljek oda. így másodjára már az érettségin tudtam,hogy mire figyljek.

de persze lehet többet is gyakorolni, nekem nem ez volt a választott tárgyam, úgyhogy nem szenteltem rá több figyelmet.

ja és vannak a neten minta elemzések is, én találtam tavaly.

2016. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én verset elemeztem, számomra az a legkönnyebb.. Cím, történelmi háttér, szerkezet, perspektíva, világkép, szóhasználat, stb. Nagyon könnyű volt teleírni az összes oldalt, pedig nem ismertem a verset.
2016. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a két mű összehasonlítását választottam. Erre is vannak megadott szempontok, a buktató, ha nem találod el a műfajt, de ez a verselemzésben is benne van. Ettől még amúgy simán sikerülhet jól.
2016. febr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem az érvelés a legjobb. Én azt választottam,arról magadtól is írhatsz bőven,csak az adott feladatra koncentrálva más művekből kell példákat írni. Ezekhez persze sokféle művet kell ismerni.
2016. febr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez egyénfüggő, hogy ki miben a legjobb. Én pl. végig úgy készültem, hogy verseket fogok összehasonlítani, csak azokat írtam gimiben, de azért átnéztem, hogy hogyan kell érvelni meg novellát elemezni, aztán végül életem első novella elemzését az érettségin írtam meg, 90%-os lett a vége. Szerintem készülj úgy, hogy mindegyik szempontjait tudd, hogy ha az van, mint nekem, hogy két 6 soros műről kell 4-5 oldalt írj, akkor is tudd szkippelni. De az is jó módszer, hogy ha megírsz mindegyikből egyet, meglátod, hogy melyik áll hozzád a legközelebb.
2016. febr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!