Hova menjek egyetemre?

Figyelt kérdés

Angliába szeretnék menni, de most nincs rá pénz. Arra gondoltam, hogy egy évet járnék Magyarországon egyetemre, diákhitelt, ösztöndíjat félreraknám, és jövőre megpróbálnám. Aztán ha nem jön össze, végigjárom itt.

Valami informatikaira gondoltam, esetleg tanári, mert ott jó az ösztöndíj, de sokat is kéne visszafizetni, meg még 5-6 évig tanulni sincs nagyon kedvem.

Jó az ötlet? Vagy szar az egész? Tudtok jobbat?



2016. febr. 1. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Ha nincs kedved tanulni, akkor nagyon rossz ötlet az egyetem.
2016. febr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ilyenről nem volt szó a kérdésben.
2016. febr. 1. 19:57
 3/5 A kérdező kommentje:
A tanárképzés hosszával volt problémám, ha arra gondolsz, de az csak egy mellékszál volt a kérdésben.
2016. febr. 1. 20:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanulmányi ösztöndíj az első félévben nincs. A második félévben 10.000 és 40.000 ft között lehet az ösztöndíjad 5 hónapig, ha jó az eredményed. plusz a diákhitel havi 50.000 max 10 hónapig. Ez max egy félévi angliai tartózkodás, ha csak tanulsz kint, ha nem költesz belőle itthon semmit. Ha tanárnak mész a KLIKtől kaphatsz ösztöndíjat, akár havi max 75.000 Ft-ot is, ha bevállalsz olyanokat, amiket kell, meg 2 természettudományos szakot. Számold ki, mennyit kell visszafizetned, ha nem teljesítesz, illetve ha nem tudják rajtad behajtani, mert nincs semmi a neveden, akkor megérheti, ha kimész és ott folytatod.
2016. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor egész reális az ötlet?
2016. febr. 1. 20:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!