Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná hogyan...

Valaki elmagyarázná hogyan működnek a ponthatárok?

Figyelt kérdés

Nézegettem a KF-GAMF oldalán a ponthatárokat és azt vettem észre, hogy államilag támogatottra és önköltségesre is ugyanannyi a ponthatár (280).


Azt nem értem, hogy akkor mi alapján bírálódik el, hogy ki az aki felkerül az államira és ki az aki nem?


Előre is köszönöm!


2016. jan. 24. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki (korábbi rangsorban) állami képzésre jelentkezik és eléri a ponthatárt, azt felveszik államira.


Aki (korábbi rangsorban) fizetős képzésre jelentkezik és eléri a ponthatárt, azt felveszik fizetősre.


Ennyi.


A ponthatárt pedig a jelentkezők pontszáma határozza meg, a pontszám az utolsó helyen felvett ember pontszáma.

2016. jan. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A felvehetők számától a jelentkezők számától és a jelentkezők pontszámától függ.

Tehát, ha 30 embert vehetnek fel és 70 ember ember jelentkezik, akkor a 30. ember pontszáma lesz a ponthatár. (Leegyszrűsítve.)


Az önköltséges és az állami finanszírzási forma ponthatárának egymáshoz semmi köze.

2016. jan. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok


Teljesen külön lehet jelentkezni az államilag támogatott és a fizetős szakra, ezért a egy adott szakon belül a fizetős és az ingyenes ponthatároknak nincs közük egymáshoz.


Tehát nem úgy megy, hogy egy adott szaka jelentkezel és aztán random besorolnak államira vagy fizetősre.

2016. jan. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahol 280 a ponthatár, hogy kevesebben jelentkeztek, mint ahányat felvehettek volna.
2016. jan. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Akkor tehát nem kell attól tartanom, hogy nem ütöm meg kellően a mércét és nem jutok be államira. Persze gondolom később lesznek gondok ezzel, amikor fent is akarom maradni. :)

2016. jan. 24. 13:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Első helyen jelöld az államit, utána költségest. Így csak akkor kerülsz önköltésgesre, ha nincs meg a pontszámod államira - tehát ha a pontszámod alapján nem férsz be a a keretbe. (Előfordulhat, hogy önköltségesre sem férsz be, mert oda is sok olyan ember jelentkezik, akiknek nálad több pontja van.)

Persze, ha minimum volt a ponthatár az eddigi években, akkor valószínüleg most is annyi lesz.

2016. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Itt ( [link] azon szakok ponthatára, melyre én szeretnék jelentkezni 280 körül mozog (GAMF kar). A kalkulátorral már számolgattam, esélyes, hogy 350-400 pontom is meglesz. Ennek ellenére is tartok attól, hogy átkerülök önköltségesre.
2016. jan. 24. 14:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

önköltségesre a felvételinél csak akkor kerülhetsz, ha olyat is megjelölsz. ha csupa állami képzést jelölsz meg akkor nem történhet olyan, hogy fizetősre vesznek fel.


az meg, hogy később átsorolnak e fizetősre az még a jövő zenéje, de ha nem tanulsz nagyon nagyon nagyon rosszul akkor az sem fog megtörténni.

2016. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek!
2016. jan. 24. 14:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!