Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tantárgyak kellenek hozzá?

Milyen tantárgyak kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Most vagy 10.-es, és már egy pár éve eldöntöttem, hogy metafizikát szeretnék tanulni az egyetemen, de nem igazán tudom, hogy milyen tantárgyak kellenek hozzá, mert azt tudom, hogy a pszichológiához a biológia például kell. Na de a metafizikához? S.O.S, fontos!

15/L



2016. jan. 20. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket honnan a viharból szedted össze? A metafizika a filozófia egy ősi ága (a léttel, lényeggel stb. foglalkozik), filozófiát meg szabad bölcsészet filozófia szakirányán tudsz tanulni, aztán filozófia mesterszakon.

Bár gyanús, hogy valamilyen ezoterikus tanok torzíthatták a metafizikával kapcsolatos képedet.

2016. jan. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Régen eldöntötted, hogy metafizikát szeretnél tanulni, de nem tudod mi az?
2016. jan. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom mi az a metafizika, csak azt nem tudom, hogy milyen tantárgyakat kérnek az egyetemek hozzá. Azért írtam mellé példának a pszichológiát, mert az is bölcsészet karon van..
2016. jan. 21. 13:03
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Van pszichológia bölcsészkaron, de nem pszichológia érettségivel felvételiznek oda.
2016. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahogy fent is írták, a szabad bölcsészetre kell jelentkezned ezesetben. Általában magyar vagy történelem és egy idegen nyelv szükséges hozzá.
2016. jan. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4-es válaszoló..tudom, hogy nem pszichológia érettségivel vesznek fel..istenem.

#5-ös válaszoló, köszönöm! :)

2016. jan. 21. 15:30
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

"tudom, hogy nem pszichológia érettségivel vesznek fel..istenem."


- Akkor Te hogy érted azt, hogy pszichológia tárgy kell hozzá? Ugyanis ezt írtad.

2016. jan. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Olvasd, és értelmezd újra a kérdést, mert nem azt írtam.
2016. jan. 21. 19:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!