Megéri pszichológusnak/ pszichiáternek lenni?
Ha jó vagy benne akkor igen
de nem csak szakmai tudás kell hanem jó kapcsolatteremtő képesség, kommunikáció.
És mindenek előtt kellő alázat mások problémáival szemben.
Ez utóbbi alapján a legtöbb ember alkalmatlan erre a pályára
Két különböző dologról van szó.
Pszichológus: nem orvosi, hanem hivatalosan a bölcsészképzés része, és főként bölcsész és társadalomtudományi iránynak tekinthető. Ahhoz, hogy pszichológus legyél, el kell végezned a pszichológia alapképzést (3 év), majd a pszichológia mesterképzést (2 év), utóbbi már szakirányos. Ezután leszel pszichológus, de még várnak rád szakirányú továbbképzések, módszerspecifikus képzések, de ezeket már munka mellett, mindenképpen fizetve kell elvégezned. Az elhelyezkedési lehetőségek és a fizetés területenként változó, elég sokféle területe van a pszichológiának.
Pszichiáter: orvosi irány, először az általános orvosit kell elvégezni (6 év), majd utána szakosodni pszichiáterré. A pszichiáter írhat fel gyógyszert, a pszichológus nem, ez a legalapvetőbb különbség közöttük. A pszichiáter szakmáról sajnos nem tudok sokat, pszichológiáról viszont igen, úgyhogy nyugodtan kérdezz! De szerintem elsősorban azt kéne kitalálnod, melyik akarsz lenni.
a két irány teljesen különböző, épp amiatt amit előttem már leírtak. a páciensek sem ugyanazok. pszichóra nem kell kémia, bilógia és angol annál inkább.
és hogy megéri-e. másokon segíteni mindig megéri.
Istenem, nem vágom, miért kell kiforgatni a szavaimat. Nem mondtam egy szóval sem, hogy egy pszichiáter ugyanaz, mint egy pszichológus (főleg nem az MA-diplomás, szakirányú végzettség nélküli pszichológus, nyilván egy lapon sem lehet említeni a kettőt). Nem nézem le a pszichiátereket, csak próbáltam nagyon egyszerűen megfogalmazni a kérdező számára, hogy milyen kompetenciabeli különbségek vannak, és miért tök hülyeség, hogy egyazon kérdésben érdeklődik ezek felől, és csak egyetlen / jellel választja el őket, mintha kb. ugyanaz lenne a dolog, pedig nagyon nem ugyanaz. Én is leírtam a képzések különbözőségeit, tehát nem csak azt az egy mondatot kommenteltem, amit ti kiragadtatok.
Amúgy ha már ennyire bele akarunk kötni, akkor egy klinikai szakpszichológus, vagy egy pszichoterapeuta azért elég komoly szinten van már, és tanult (legalább annyi évet), mint a pszichiáter. Nem ugyanaz a dolga, nem ugyanazt tudja, de azért ezt se kéne lenézni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!