Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » En holnap írom a felvételi...

Eleanorjuli2001 kérdése:

En holnap írom a felvételi írásbeli részét! 😖 valaki tud segíteni, hogy mit tegyek az izgulas ellen, hogy írjam meg jóra?

Figyelt kérdés

Nem az ilyen alap válaszokra vagyok kiváncsi hogy ne izgulj, ne félj.

Aki irt mar az tud tanácsot adni? Hogy mit csináljak, hogy csinaljam? Mire figyeljek nagyon? Kérlek írjatok meg nekem, mert iszonyúra izgulok es nagyon számítok a válaszokra. 😀

Aki pedig holnap írja ugyan úgy, annak pedig sok sikert! 😉😘



2016. jan. 15. 10:00
 1/4 anonim válasza:
Ha segít, igyál egy kicsit (Tényleg kicsi) nem leszel akkor annyira gátlásos, és izgulós sem.
2016. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Hát egy felvételi azért nem olyan nagy dolog hogy azért annyira izgulni kelljen. Én is nagyon izgulós voltam de a felvételinél még én sem izgultam. Ha jó tanuló vagy egész biztosan menni fog. Ha nem valami elit gimnáziumba akarsz menni akkor nagyon el kell szúrni ahhoz hogy ne vegyenek fel. Ha megnyugtat akkor tanulj még egy kicsit, vagy sportolj valamit, hallgass zenét, találkozz a barátaiddal, akármi ami eltereli a figyelmedet. Holnap vigyél szőlőcukrot és csokit, engem ezek mindig megnyugtattak vizsgák közben. Mindent bele, ügyes legyél!
2016. jan. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, inni azért nem fogok :D a második válaszolónak pedig köszönöm a tanácsokat :) és én a Baár-Madasba szeretnék menni amúgy, remélem sikerül :)
2016. jan. 15. 16:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ami talán a legfontosabb az az, hogy ha van egy nehezebb feladat, akkor ne állj le gondolkodni, menj tovább. Ráér a végén visszamenni.

Én tavaly írtam, nekem az volt a szerencsém, hogy kb. fél perc alatt sikerült megcsinálnom egy matekfeladatot (ne hidd, hogy zseni vagyok, most sajnos éppen 2-esre állok matekból, pedig egy elég jó gimibe vettek fel).

Annyi volt, hogy ugye a tanár szólt, hogy "jó, fél percetek van, lassan fejezzétek be", és akkor jöttem rá, hogy kell kiszámolni.


Tehát szerintem kezd el csinálni sorban a feladatokat, ha elakadsz, menj tovább, és majd ha kész vagy azokkal, amiket meg tudtál csinálni, akkor térj vissza a nehezebbekre. A végén pedig jó, ha van még egy kis időd átnézni (látod, nekem konkrétan 4 pontot jelentett az a kb. 30-45 másodperc)


Meg egyébként tényleg ne izgulj, 20 pontom lett matekból, magyarból 46, de így is csak 66 pontom lett, mégis felvettek (Debrecen, Fazekas).


Szóval hajrá! :)


U.i.: a magyarra meg tényleg ne parázz rá, ott elég ha figyelmes és kreatív vagy. Ez utóbbi különösen jó a fogalmazásírásnál, arra hagyj elég időt!

Plusz ami talán nekem kicsit nehezebb volt, az a szószerkezetes feladat. Azt kellett volna jobban átnéznem.


Tehát mégegyszer, sok szerencsét!

2016. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!