Képzés itthon vagy külföldön? (SÜRGŐS)
Építészmérnök szeretnék lenni. Az lenne a kérdésem, hogy Magyarországon vagy külföldön lenne érdemesebb elvégezni a képzést? Melyik jobb? Ha nem foglalkozunk a tandíjjal és a megélhetéssel, hova jelentkezzek? Szorít az idő, mert ha külföld mellett döntök, lassan lejár a határidő. Kérlek segítsetek tapasztalatokkal, véleményekkel!
Köszönöm!
19/L
Magyarországon hol tanulnál? És hova gondoltad külföldön? Mondjuk ha a Massachusetts Institute of Technology (MIT)
-ra akarsz menni, akkor külföld.
Ezek mind jobbak:
A Dán Aalborg egész jó, bár itt MSc-n van ilyen képzés, vagy az Arhaus Egyetem itt Bsc-ben is van, aztán lehet MSc-zni, és Dán állami támogatást, ösztöndíjat lehet igényelni, ha heti 10 órás bejelentett munkahelyed van, havi mintegy 5200 DKK értékben.
Itt vannak a dániai épitészmérnöki szakok, szerintem osztatlan képzés ott nincs, ezért előbb Bsc, aztán MSc:
Ez így nem teljesen igaz, hogy külföldön a design, itthon meg a fizika. Alapvetően az a tapasztalat, hogy a déli országokban az építészképzés inkább művészképzés, míg az északi országokban inkább a szerkezetre mennek rá. Magyarországot talán egy középútnak lehet mondani, ezért szeretik a magyar építészeket külföldön, mert az itthoni egyetemeken nem csak azt tanítják, hogy nézzen ki jól az a ház vagy hogy legyen atombiztos szerkezete. Szóval nem olyan rossz ez a magyar építészképzés sem, bár akkor mindenképpen a BME a legjobb.
A külföldi tanulással az a gond, hogy Angliába már nagyon szűkös a határidő, pl Cambridge-be, ami azért elég jó, már októberben be kellett adni a jelentkezést, de más egyetemekre is valahogy január közepéig kell jelentkezni, ami még beleférne, csak az a kérdés, hogy van-e nemzetközileg elfogadott nyelvvizsgád (nem tudom, milyen típus kell hozzá, amikor én gondolkoztam az angliai tanuláson, akkor az IELTS-t néztem), mert az biztos kötelező. Úgy rémlik, hogy Ausztriában is valahogy most van a jelentkezés lezárása, de ugye külföldnél az is számít, hogy milyen nyelveken tudsz, mert akadnak képzések angolul, de azért nem ez a jellemző a legtöbb országban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!