Diákhitel kérdés?

Figyelt kérdés
Igazságügyi igazgatás szakra jelentkeznék, csak mivel az állami ponthatár magas, ezért önköltségesre adnám. Ez anyagilag sokba kerülne (albérlet 3 haverommal, utazás, kaja, egyetemi költségek) Ezzel a szakkal viszont jól el lehet helyezkedni, és érdekel. A diákhitel 2-t csak önköltségesre vehetem fel, ahogy olvastam, és hozzá diákhitel1-et is fel lehet venni önköltséges szaknál. A kérdésem, hogy érdemes a kettőt együtt? Vagy ha levelezőn adom be, és dolgozok mellette, akkor a diákhitel 2-t felvehetem? Mert akkor már csak a tandíjat kell fedezni, a többit én fizetném a munkából, csak nem tudom, hogy munka mellett fel lehet-e venni diákhitel 2-t.

2015. dec. 18. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én megpróbálnám becélozni az államit! mennyi a ponthatár? még ha csak +1 év múlva sikerül is megéri.
2015. dec. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
425 körül. Ennyit nehezen szednék össze, és már kihagytam évet anyagiak miatt, azóta gyűjtöttem valamennyit, de ez csak kezdetnek elegendő.
2015. dec. 18. 13:21
 3/11 anonim ***** válasza:
425 egyáltalán nem sok.. Jobban járnál, ha kihagynál egy évet és újraérettségiznél, minthogy majd egyetem után nyögd a részleteket.
2015. dec. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
na mármost 425 pont az azt jelenti, hogy ha két középszintű érettségit 100%-os és van nyelvvizsgám is, akkor is 100+100*2=400+24=424 pont. Ezzel még éppen mindig nincs meg az állami ponthatárra a pontom. Emelt szintűből megint csak minimum 90% felettit kellene írnom, mert a jól sikerült középszintüm az 85% és emellé olyan a 91%-kall karcolná az alsó határát annak, amilyen kell. Ezeket direkt úgy húzzák központilag, hogy reálisan esélytelen legyen ennyit kihozni, mert még orvosi egyetemre járó ismerőseimnek sem lett ennyi pontjuk. Amúgy nehogy azzal jöjjetek, hogy akkor jogszabályokat hogy tanulok majd több száz oldalakat, ha nem hozok össze 90 % feletti érettségit, mert az teljesen más, és ott már könnyen bele lehet jönni, csak az érettségi rendszer az ilyen. Sajnos a közgazdasági, és jogi irányt csak költségesen lehet kijárni, egyébként ezek érnek a legtöbbet, hiába a köztudat, hogy közgazdászokból, jogászokból igazgatásszervezőkből stb. Dunát lehet rekeszteni, nem igaz, mert mindig találnak állást, és övéké a legjobb fizetés is.
2015. dec. 18. 13:38
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

mi az,hogy az orvosisoknak sincs ennyi pontjuk? akkor miért volt a SOTE-n 435 pont a ponthatár? ja biztos senkinek nem volt annyi?

amúgy 425 pont nem annyira vállalhatatlan. bár felőlem felveheted a hitelt, baromira nem érdekel.csak segíteni szeretnék. neked is könnyebb lenne szerintem, ha nem több milliós hitellel indítanád az életedet. mondom, 425 nem olyan vállalhatatlan

a kérdésből azt hittem 470-480 körül. mert az már tényleg egy szint.

amúgy nyílván 2 emeltet csinálsz. ha a szerzett jegyeid nem játszanak és duplázni kényszerülsz, akkor a 2 emeltből kell olyan 85%, és már 440 pontod van. még rá is hagytam,hogy biztos bekerülj.

tudom hogy közhely, de egyetemen sokkal többet kell tanulni 1-1 vizsgára mint az érettségire. ráadásul az érettségire van kb 40 feladatsor fent, bőven lehet gyakorolni.

az egyetemen meg a vizsgaidőszak során lehet lesz 10 vizsgád is akár. az se lesz könnyű. a ketteshez is kell 50%, bár nekem volt olyan tárgyam(alapozó) ahol 70%tól volt kettes. szóval nem lesz könnyű az se

de mondom, én jól alszok akkor is ha fizetősre mész.

2015. dec. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

mert ha jól értem most 1 évig otthon vagy. ha nem sikerül felkészülni 2 emelt érettségire 80-85% körülre úgy hogy 1 éved van tanulni,akkor ne erőltesd az egyetemet.

amúgy értem,hogy dolgozol mellette,de sztem ez nem kizáró ok. bár 12 órás munkarend mellett én se szívesen dolgoznék. de mondjuk 8 óra mellett én tudtam tanulni is anno

2015. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
442 pontom lett egyetemre. Egy emelt érettségi 88%-kal, egy közép 95% körül és egy felsőfokú nyelvvizsga. Nem kell túlparázni, mert megoldható tanulással, de ha te mindenképp még az "igazi" életed előtt adósságokba akarod verni magad, akkor hajrá, de ne mondd azt, hogy lehetetlen 430 körüli pontot összeszedni. Ha mondjuk 460 kellene, arra én is azt mondanám, hogy necces, de ez a 425-430 abszolút nem.
2015. dec. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vedd fel a diákhitel2-t, tanulj jól és pályázd meg a 2. évben az államira való átvételt.
2015. dec. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az 5-ös, 6-os válaszolót nem értem, hogy most szöveget értelmezni nem tud, vagy milyen gondja volt. Az orvosi egyetemre járó ismerőseimnek sem volt 425 pontja. Nem a SOTE-ra járnak,hanem Debrecenbe. Ezen nem értem mit nem lehet érteni. Akit jogásznak vettek fel ismerőseim közül, annak is 415 pontja volt, fizetősre ment, érdekes módon bírja a vizsgákat, és nincs vele gond, szóval ez az érettségi eredmény egyetemhez való összehasonlítása abszolút hülyeség, mert mást kell tanulni, és más a ritmus is, lehet, hogy hülyéből is éltanuló lehet ott, ha az érdekli, az érettségi nem. igazából engem sem érdekelnek az érettségi tárgyak, a duplázós módszer azért alkalmas nekem, mert a középiskolát annyira leszartam, hogy a kettes mindenből megvolt, aztán végzősként 12-ben februártól áprilisig annyit tanultam, hogy négyes ötös érettségit csináltam a 4 éves anyagból, de azt is csak azért, mert az kellett.Szóval nem volt nagy cucc, igaz nem érdekelt. Amúgy nem csinálnék újra érettségit, ha nem szükséges, mert most sem törném magam annyira. Az egyetemi anyag már más, az már érdekel, elolvastam a tantervet, minden tantárgy érdekes. A diákhitel ilyen szaknál megéri, ez olyan, amire érdemes, mert befektetés, nem kidobás, és nagyon kedvező. A kérdésem arra irányult, hogy kettőt is vegyek-e fel, vagy csak a másodikat, és dolgozzak is mellette. Ez érdekelt.
2015. dec. 18. 14:18
 10/11 anonim ***** válasza:

NEM érdemes a kettőt együtt felvenni.


DH2-vel szerintem semmi gond nincs, mert alacsony a kamata, és mégis csak tanulásra megy, vagyis nem hülyeségre, jó befektetés lehet. Persze azt is vissza kell fizetni, szóval érdemes meggondolni, milyen képzésre veszed fel, valami informatikus könyvtáros bullshitre azért nem ajánlom. A végzést követő 4. hónapban ott fognak kopogtatni, hogy fizess, és nem fogja érdekelni őket, hogy van-e munkád.


DH1 viszont a legtöbb esetben csak baromságra megy el. Ezzel sem lenne semmi gond, mert fogyasztói társadalomban élünk, vagyis miért ne vehetnénk fel hitelt haszontalan dolgokra. Viszont ha semmi fix jövőkép nincs még előtted, fogalmad sincs, mikor és hogyan lesz visszafizetve, akkor csak felhalmozol egy csomó tartozást, amiért szintén kopogtatni fognak, te meg majd csak nézel. Annak a kamata is kb. 2-szer annyi, és változó.


Albérletet egyetem mellett luxusnak hívják. Persze, ha nincs más, akkor végül is csak az marad, de egy 0 jövedelmű embernek nem igazán kellene albérletbe mennie, hacsak nem állják a szülei. Hitelből albérletet fizetni elég gázos, később biztosan bánni fogod.

2015. dec. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!