Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám elérni, hogy...

Hogy tudnám elérni, hogy akarjak tanulni, vagy ha nem is akarok, de akkor is tanuljak?

Figyelt kérdés

Amióta befejeztem a középiskolát,szépen lassan elkezdtem abbahagyni a tanulást.Mostmár ott tartok,hogy ahhoz,hogy hetente párszor nekiüljek tanulni is óriási erőfeszítésre van szükségem

Középiskolában leginkább azért tanultam szerintem,mert akkor volt e-napló és otthon össze-vissza szidtak,ha rossz jegyeket kaptam.Aztán szépen bele is lendültem,érettségire is simán felkészültem sok tanulással,meg is lett az eredménye.


Egyetemen viszont nincs semmi,ami ösztönözne a tanulásra(ez már a 3. évem,szakváltás is volt).Hiába mondja mindenki,hogy akkor ne is várjak jó fizetést,valamiért nem hat meg.


Mit tehetnék?Ha leülök tanulni se vagyok már olyan hatékony mint régen,könnyen elkalandozok vagy járkálok fel-le.


2015. dec. 4. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!

Helyzeted maximálisan átérzem jómagam is hasonlóban szenvedek. Talán el tudlak látni néhány hasznos tanáccsal.

Először tudni kell,hogy miért vagy az egyetemen? Szülői kényszer vagy mert valóban ez érdekel? Mindenképpen kell valamit kezdeni az életeddel,ha nem egyetem akkor okj és ezt te is tudod. Az is okozhat problémát továbbá,hogy nem tetszik a szak amin vagy jelenleg. A motivációd elveszhet kudarcok hatására és akkor ha fáradt vagy. Tudd,hogy nagyon sokan vagyunk így és ez nyilván zavaró,de van rá megoldás. Régen mikor még ment a tanulás mi vett rá hogy igenis megtanuld a dolgokat? Nagyon kevés az az ember,akit annyira érdekel valami hogy örömmel magolgat bármit is. Tanulni szr,tudni viszont jó :D Miért zavar amúgy,hogy tanulni kell? Ezeken gondolkozz el és rájössz,hogy alaptalan idiótaságok gyötrik a lelked. Egy életünk van használjuk ki ! Mennyivel jobb lesz majd x év múlva rendes fizetéssel a kezedben megvenni amit szeretnél és nem gürcölni minden egyes falat kajáért. Amúgy ha elkezded a tanulást még ha fel is adod előbb utóbb szokásoddá válik és egyre többet és többet fogsz bírni. Kezdj kis célokkal, az érettségi előtt is sikerült meg tudod csinálni ! :)

2015. dec. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

régen az vett rá,hogy akkor könnyen tudtak ellenőrizni és mondhatni szégyelltem is a rossz jegyeket,itt viszont már a magam ura vagyok,senkit nem érdekel,ha nem járok be,nem tanulok stb

ráadásul nálunk az osztály is elég jó volt

igazából hiányzik nekem az,hogy irányítsanak,alapból nem vagyok egy határozott személyiség


sajnos azzal nem tudok mit kezdeni,hogy később milyen jó lesz ha bármit megvehetek,néha mondjuk van beleélem magam egy ilyen helyzetbe,hogy milyen jó lesz és akkor neki akarok esni a tanulásnak,de ez rövid ideig tart csak

2015. dec. 4. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ha ez a probléma akkor kérj valakit hogy rúgjon seggbe! Nekem a csoporttársaim csináltak hasonlót. Volt hogy bioszt tanultunk a könyvtárba és valaki fejbevágott mikor aludtam volna el a tananyagon :D Vagy hát nem tudom otthon élsz? Mert akkor szerintem anyukád is motiválhat,nekem a barátaim szoktak én is szeretem ha rugdosnak megnyugtat. Amúgy ez sajnos a felelősségvállalás hiányát tükrözni nálam is nálad is :D de sebaj a lényeg,hogy meglegyen minden.
2015. dec. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ti nem írtok évközi dolgozatokat?


Gyűlölök tanulni, de ha jól sikerülnek, akkor egy csomó tárgy vizsgáját ki lehet váltani, vagy plusz pontokat szerezni. Nekem ez elég ösztönző szokott lenni általában.

2015. dec. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a problémám! De szerintem nekem elég lenne egy barátnő aki motiválna! :-)
2015. dec. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem egy szerető pasi motiválna :D Ha megvan a zh/vizsga akkor egy menet. Hmm...szép gondolat!
2015. dec. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na asszem egy ilyen nekem is bejönne :D

Csak kellene egy menet zh-k előtt is nemcsak utána :)

Ideje lenne barátnőt találni

2015. dec. 6. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!