Újra szeretném kezdeni az életemet így kellene egy új szakma is, mit tanuljak?
Nincs barátnőm, se gyerekem.
Jelenleg 27 éves vagyok, úgy terveztem hgy 1 évig tökéletesíteném az angol tudásom, 2 év alatt letenném az érettségimet.
Egyébként asztalosként végeztem 18 évesen, de egy olyan embernél aki úgy bánt velünk mint a kutyákkal. Meg volt 1-2 ok amiért mély depresszióba süllyedtem. Tehát 18-27 éves koromig otthon voltam. Most az egészségügyben van kisebb munkám.
De újra szeretném kezdeni az életem.
De olyan munkát szeretnék ami jól fizet és ahol nem azt nézik, hogy én 18 éves korom után miért nem voltam aktív. Milyen szakmát válasszak? A cél külföld lenne főként.
Gépészmérnökségre gondoltam.
Jelenleg olyan munkám van ami nem követel túl sok időt és erőt, tehát ami elég lightos. Így a tanulás nem lenen nehéz mellette úgy vélem.
9 évig otthon voltál???????,,
Grat hogy újra akarod kezdeni, mindent bele, azt csináld amihez kedved van, de csináld ez a lényeg és ne otthon csücsülj, úgy nem lesz belőled semmi és senki.
Sok sikert.
Hát nézd, a gépészmérnökség az megfelel a kritériumaidnak, és azzal nem is lesz nehéz munkát találni.
Viszont kemény lesz, arra készülj fel. Már az érettségi is kemény lesz, hiszen egy ideje már nem foglalkoztál tanulással, az egyetem meg tényleg teljes embert fog kívánni.
Gépészmérnök? :D
Nem akarlak elkeseríteni, de az ilyen kis 2 éves érettségire felkészítők, nem adnak jó alapot.
Ha nincs érettségid rá fogsz jönni, hogy már a gimis matek is durva ha nem fog rá az agyad. Nézegess meg pár volt matek közép érettségit.. :)
Azonban ha tényleg nagyon akarod akkor vágj bele, 2 év alatt úgy is látod majd mi mennyire megy.
Én a helyedben az asztalos diplomával mennék ki, és keresnék úgy, hogy soha semmi problémám nem lenne. Remek kis szakma az, keresik is kint.
Amúgy ha mégis egy teljes újrakezdést akarsz, akkor nagyon bele kell húzz, mert ennyi év alatt nagyon sok mindenben változott az oktatás. Minden 100x nehezebb, és nehezebben is szoksz majd vissza.
Hatalmas önszorgalom kell majd! :)
Sok sikert!!
Biztos megfelel a kritériumoknak a gépészmérnökség?
Vagy én megfelelem a kritériumoknak?
Mert a programozóknál az van, hogyha elmúltál 30 és pályakezdő vagy akkor nem akarnak alkalmazni. Itt nem lesz nagy hátrány ha 34-35 évesen leszek pályakezdő?
Csak mert ezt kaptam nemrég:
"Érdekes kérdés...
Én nemrég végeztem gépészmérnökin. Én a szakon egyetlen egy embert sem ismertem, aki 22 év felett kezdte volna.
Szerintem ennek több oka is lehet. A legfontosabb, hogy ilyen idősen már a legtöbb ember függetlenségre vágyik és nem a szülei terhére akar lenni. Akik 18-19 évesen kezdik az egyetemet azok általában még a szüleik segítségére szorulnak. Viszont 27 évesen már gondolom független vagy, van munkahelyed, el kell tartanod magad, stb. Nos, ha 29 évesen belevágsz az egyetembe, szerintem nappali képzés ki van zárva. 2 dolog miatt biztosan:
- el kell tartanod magad, egyetem mellett meg nem fogsz tudni dolgozni ebben biztos lehetsz (vagy ha igen, akkor sose végzed el - vagy órára jársz és tanulsz, figyelsz, jegyzetelsz, vagy dolgozol és nem lesz jegyzeted, nem lesz mit megtanulni).
- nem dolgozol és nem is akarsz majd közben, mert segítenek anyagilag. Viszont végzésnél lesz egy órási hézag az önéletrajzodban, ami nagyon csúnyán fog kinézni. Ebben az esetben, ha eddig nem dolgoztál, akkor a CV-d alapján én kb 1% esélyt adnék neked, hogy sikeresen elhelyezkedsz. Én biztos nem alkalmaznék olyan embert, aki 32 éves koráig semmit sem csinált.
Lássuk azt a lehetőséget, ha levelezőn tanulsz.
Először is azt tudni érdemes, hogy azoknak érdemes levelezőn tanulni, akik az adott szakterületen már dolgoznak. Ha én mentős vagyok, nem megyek gépész levelezőre, mert később 0% esélyem lesz elhelyezkedni (kivéve, ha egy ismerősöm beintéz valahova).
Ha adott szakterületen dolgozol (pl. gyári gépbeállító) és ott azt mondja a főnök, hogy "Figyelj Józsi, ha lenne egy gépészmérnök diplomád, akkor felvennének diplomásként, mit szólnál hozzá....."), akkor azt mondanám vágj bele. De, ha olyan helyen dolgozol most, ahonnan lépni akarsz, akkor levelező mellett nem szerzel releváns szakmai tapasztalatot (gondolok itt a gyakorlatban használt gépészmérnöki ismeretekre), ráadásul levelezőn nem szerzel túl sok szakmai ismeretet a képzés során sem (levelezőn kb. semmit nem tanítanak, félévenkénti 2-3 konzultáció során kell abból levizsgázni, amiből egy nappalisnak 13-14 heti jegyzete van). Ráadásul sokan bele is szakadnak és sose végzik el, mert vagy dolgozik, vagy tanul. Ráadásul nem tudom, mikor szeretnél családot alapítani, de ha dolgozol, mellette tanulsz, ha barátnővel és gyerekkel is foglalkozni kell mindezek mellett, az már esélytelen kategória.
Egy interjú során az önéletrajzod ott lesz minden ember kezében (általában 2-3 ember interjúztat). Nem tudom elképzelni, hogy egy olyan ember átjusson a rostán, akinek olyan hézag van az önéletrajzában, hogy 29-33 éves kora között nem dolgozott vagy HA pedig dolgozott, de még sose dolgozott gépészmérnök munkakörben, 0! a releváns szakmai tapasztalata, ráadásul levelezős képzésen tanult és elméleti ismeretei is hiányosak.
Szóval így összegezve, elméletben lehetséges minden, nem tudom melyik opció igaz rád, de így végiggondolva minden eshetőséget, én nem sok reményt fűznék hozzá.."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!