Egyetemisták, a vizsgaidőszakban tényleg muszáj éjjeleket áttanulni ahhoz, hogy sikeresen levizsgázhasson az ember?
Jövőre leszek egyetemista, és inkább év közben szeretnék tanulni, sokkal jobban megy a tanulás, ha az anyagot fokozatosan tanulom, mintha egyszerre kellene nagyobb mennyiségűt megtanulni. Viszont szinte minden egyetemista az át tanult éjjelekről, és 24-36 órás ébrenlétekről számolt be vizsgaidőszakban, ami elég ijesztőnek hangzik így elsőre.
Nyilván attól is függ ez a dolog, hogy milyen nehézségű az egyetem és a kar amire az illető jár, csak kíváncsiságból: Valóban annyi a tananyag, hogy évközbeni fokozatos tanulással, illetve a vizsgaidőszakban a "nappali" tanulással sem lehet megtanulni?
Ha komoly szakra mész, ahol tényleg van követelmény (nem ilyen bölcsész félékre gondolok) akkor bizony éjjel-nappal tanulni kell. És nem azért, mert rosszul osztod be az időt, vagy mert inkább nappal pihensz, hanem egyszerűen azért, mert mikor bekerülsz az egyetemre, meglátod, hogy rohadtul kevés idő lesz, és ahhoz képest baromi sok a tananyag. Ergo vagy alszol vagy tanulsz.
Ha ezt sikerül megtanulnod és belejönnöd, akkor jó tanuló leszel, ha nem, akkor viszont hamar kibuksz.
Soha nem tanultam éjszaka, pedig orvosit végeztem meglehetősen jó eredménnyel. Nyilván valamennyire azért a képességeidtől is függ, hisz van, aki könnyebben tanul és van, aki nehezebben. De szerintem normális időbeosztással még annak sem kell éjszakáznia, aki lassabban tanul.
És mielőtt megkérded: nem, a szórakozásról sem kell lemondanod:D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!