Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi ösztöndíjat kaptok?...

Mennyi ösztöndíjat kaptok? Más ösztöndíjas kérdések?

Figyelt kérdés

Ti mennyi ösztöndíjat kaptok? és a Ti sulitokban, hányas kreditindextől adják?

Nálunk 4,8 ami elég vicces és szánalmas. 5,28-ra is 14.500-at adnak. Ez mennyire reális?


2010. márc. 17. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem előző félévben 4,83-ra 37500 Ft volt. most tavasziban (mint tudjuk ilyenkor mindig kevesebb) 5-ös indexre 23000 Ft. szóval remélem ősszel megint több lesz majd...
2010. márc. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért kevesebb ilyenkor, mint ősszel??
2010. márc. 17. 21:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi a szánalmas, azon, ha nem minden karon, szakon ugyanannyi pénzt osztogatnak!!! A különböző teljesítményt nem lehet ugyanúgy értékelni. Nálunk is BTK-n, kb. 4,0-tól van ösztöndíj, matekosoknál, 1,9-től...
2010. márc. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ösztöndíjat a hallgatók átlagos teljesítménye alapján számolják.
2010. márc. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

azért kevesebb ilyenkor... mert:

ugye az egyetem minden félévben ugyanannyi pénzt kap, illetve ugyanannyival gazdálkodhat. viszont őszi félévben ebbe beleszámolják az első éves hallgatókat is, de ők még nem kapnak ösztöndíjat, mert nincs mi alapján...

tavaszi félévben viszont már ők is kapnak.

első voltam.

remélem érthető.

2010. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is lenne egy kérdésem:

Miért van az, hogy pl. orvosin a maximum(!) 25000 Ft, míg egyes karokon (infó) 35 ezer körül kapnak 4-es teljesítményre (a maximumot nem tudom)? Szóval, azt értem, hogy az egyes karokon eltérő átlagtól adnak ösztöndíjat, de azt nem, hogy miért nem ugyanolyan "sávok" vannak minden karon...

2010. márc. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ELTE TTK, biológia BSc, harmadik féléve 6,3 kreditindex, 4,8 súlyozott átlag. Ösztöndíj: 28 700.-


Nálunk nem kreditindexre adják. Minden egyes elvégzett kurzusra kapsz egy összeget annak függvényében, hogy hányan vették fel és azok hogyan teljesítettek - valamint te hogyan teljesítettél. Az összes kurzusra kapott összeget összeadják. Ha ez elér egy adott összeget, akkor megkapod, hanem, akkor szétosztják azok között, akik elérték. A minimum olyan 6-8 ezer körül szokott lenni.

2010. márc. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hány hónapig kapjátok?
2011. márc. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja,én nem kaptam semennyit:(,de 3,4 re 24et adtnak nálunk(sote) utolsó voltam
2011. márc. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!