Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen ha beadunk a tanárna...

Egyetemen ha beadunk a tanárnak egy fogalmazást, hogyan ellenőrzi, hogy másoltunk-e valahonnan?

Figyelt kérdés
2015. okt. 21. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak erre használatos szoftverek.
2015. okt. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
Életemben mindig másoltam, sose tudta meg senki. Magamtól semmit nem tudok írni.
2015. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak rá programok, de googleben is leellenőrzőzik. Amúgy elég csak kicsit megváltoztatni a mondatot és máris elmegy, mint nem szó szerinti idézés, szóval tökre nem érdemes kockáztatni...
2015. okt. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ők is rákeresnek a témára, googlin, elolvassák az első 10 találatot
2015. okt. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy az egyben másolást szinte biztosan észrevesznek, ha már ilyen jellegű otthoni feladatot adtak ki. Érdemes tudni, hogy ha más munkáját sajátként adod be, az plágium, és akár jogi következménye is lehet azon kívül, hogy a dolgozatra egyest kapsz. (Ha pl. az egész dolgozatot idézőjelbe teszed, és odaírod, hogy mi a forrás, az nem plágium, de arra is egyest fogsz kapni, mivel saját munka volt a feladat.)


Viszont egy forrás feldolgozása sehol nem tilos. Leírhatod egy általad talált forrás tartalmát, majd a végén hivatkozol rá, hogy ez meg ez alapján írtad a munkád. Akár konkrét idézetetek is betehetsz (mértékkel), persze szigorúan idézőjelben, és a forrást szintén megjelölve.

2015. okt. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig az adott tanároktól és a beadott munka típusától súlyától függ.


Vannak erre készített szoftverek, de a Google is elég jó találati arányt ad. Ugyanakkor azt sem szabad elfelejteni, hogy a tanárok (különösen az egyetemi oktatók) úgy lettek azzá, akik, hogy az adott témában minden elérhető szakirodalmat elolvastak, amit tudtak, kijegyzetelték, dolgoztak vele. Nem egy ember bukott már le úgy, hogy a tanár által ismert irodalmat, esetenként a tanár saját publikációját (höhöhö) koppintotta.


Személy szerint azt gondolom, hogy ez idővel csak még tisztább lesz. Egyre jellemzőbb, hogy minden írás felkerül a netre, ráadásul a régi irodalmakat és alkotásokat is folyamatosan töltik fel - innentől akár a Google is képes valamennyit keresni.


Mint mondtam, ez az adott emberektől is függ. Pl. a magyar irodalomkutatókról ilyen téren nincs valami hűde véleményem, a legmodernebb technikai eszközökkel aligha tudnak bánni - bár igaz, a Google nem bonyolult. Ugyanakkor egy nyelvész, egy fizikus, egy informatikus esetében szerintem elég jelentős a lebukási arány.


-

Amúgy rendre felmerül a kérdés: a mi a pokolt akar az, aki egy önálló fogalmazást nem tud összehozni? Ha olyan állásra vágysz, ahol a papír csak fenéktörlésre használható, ott nyilván nem néznek utánad, viszont oda nincs értelme papírral menni. Ha meg rendes állást nézel, ott már az interjún téma a szakdolgozatod és ha bármi huncutság kiderül a jövőben, annak súlyos következményei lehetnek.


A másolás, ahogy a puskázás is, egy nagyon hasznos eszköz. Átrágod magad egy kész fogalmazáson, tömörítesz stb. De ilyenkor hasznosabb nem a csalási eszközt addig finomítani, amíg alkalmassá lesz az átcsúszásra, inkább érdemes a megszerzett információkból egy saját alkotást létrehozni. Nem kerül kevesebb energiába, viszont rohadtul legális és rohadtul fejleszti azokat a készségeket, amikért ott ülsz abban az intézményben.

2015. okt. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazából vagy 5-6 forrást felhasználtam, saját magamtól írtam, de voltak olyan mondatok (nem sok), amiket sehogy nem tudtam megváltoztatni, mert minden verzióval veszített a színvonalából. De akkor azokkal még kezdek valamit, mert már azt sem tudom amúgy, hogy honnan vannak. :P


De köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! :)

2015. okt. 22. 23:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még annyit hozzátennék, hogy oktatóként nyilván ismerem az általam tanított tárgy(ak) szakirodalmait, tehát ha nem hivatkozza az adott szerzőt, akkor is van, hogy nem csak az gyanús, hogy túl összeszedett, jól megfogalmazott gondolat, hanem azt is sejtem, hogy ki írta. (Amúgy én csak Google-ban szoktam rákeresni a gyanús részekre.)
2015. okt. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 VMS válasza:
2015. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Még valami eszembe jutott:

A tanárok sok szöveget olvasnak, a stílusból is elég sok mindent már tudnak. Magyar-angol szakos tanár a barátnőm, ő pl. rendre kiszúrja a tanítványainál a koppintást, mert olyan mondatszerkezeteket használnak, amelyeket önmaguktól képtelenek lettek volna összehozni.

Nagyon kevés hallgatónak/tanulónak van olyan jó stílusa és nyelvezete, amely nem egyértelműen megkülönböztethető a szakirodalomtól.

2015. okt. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!