Mit tegyek ha csak a matek érdekel?
Nekem is ez volt bajom, a fizikát pedig ne keverd össze azzal aki tanítja, biztos van felé affinitásod.
Én töri órákat memória gyakorlatnak, és (am teljesen logikusan felépülő) sémának tartottam. Tulajdonképpen csak arra kell, hogy fejleszd az ok-okozati látásod.
Biosz óra is detto, magyar az húzósabb, sehogy sem lehet kihívásnak felfogni.
Ha úgy tekintesz rájuk, hogy nehezítesz rajta magadnak, vagy csak leegyszerűsíted, nem lesz annyira unalmas.
Ne felejtsd, hogy csak matematikával nehéz elhelyezkedni, pénzügy az elég népszerű, de más nem nagyon van.
Matek kezdetnek jo, melle informatika, fizika, kemia kozul barmelyik tetszik mar mehetsz is mernoknek. Repulot, hidat, aramkort tervezni hatha nem fog untatni:)
Erettsegiig meg tul kell elni a human tantargyakat. Toribol, irodalombol az erdekes dolgokat elolvasod, a magolast le lehet szoritani a szukseges minimumig.
Ha csak a matek érdekel, akkor biztosan élvezed a számításokat a fizikában, a kémiában, és akár a történelemben is, hiszen mindenfelé évszámok, időtartamok, mennyiségek szerepelnek benne. :)
Az angolt azonnal be tudod építeni a matekozásba, ha beírod a youtube-ba, hogy maths, vagy akármelyik matematikai fogalmat angolul - kismillió angolnyevű olyan videó van fent, ami tuti érdekelni fog :)
Mint írtam, a fizikai és kémiai témában legyél a számítás feladatok tudora, de legjobb, ha magad találsz ki feladatokat. Pl. a képletátrendezés matematikai formalizmuson alapul, szóval így magadnak is írhatsz fel feladatokat. "Jó játék" még az arányok megalkotása - a természettudományos ismeretterjesztés nem is lenne meg a jelenségek és mennyiségek arányokkal való szemléltetése nélkül. Amúgy ha a kezedbe veszel egy Öveges könyvet, akkor láthatod, hogy a matematikai mennyire a fizika fő segédeszköze, mert Öveges szinte virtuózan mutatja be a könyveiben, hogy a matek hol válik igazán hasznossá!
A geometria a design és a mérnöki munka egyik gerince, úgyhogy érdemes lehet afelé tendálódnod, mert ott aztán van matek, dögivel :)
A biológia is tele van számításokkal, és mennyiségekkel, ott is keresd az adatokat az aktuális tananyaghoz. Ha ilyen kérdésekkel hozakodsz elő a tanár felé, akkor értékelni fogja a speciális érdeklődésedet, és ha bizonyos vonatkozásokban nem is teljesítesz, látni fogja rajtad, h a téma mennyiségi vetületeiben otthon vagy, és elnézőbb lesz veled.
ha jó vagy a matekban akkor már csak kreatívnak kell lenned, és akkor tiéd a világ :)
Az elméleti fizika pl. alkalmazott matematika. A kémiából mondjuk a szerves vegyületek szerkezete térgeometriát, kombinatorikát igényel. Bioszban a szimmetriák jelennek meg, a halmazokba rendezés (pl. rendszertan), meg a populációk modellezéséhez a dinamikus rendszerek leírása (káoszelmélet a népszerű neve) kell.
Töriben rengeteg helyen ott van a fejlődés mögött a matek és természettudományok, csak a legtöbb töritanár erre vak. A magyarban meg a művészeti élmény hasonítható a matematika tételek szépségével. Ha ki akarod akasztani a magyartanárt, erről írj neki egy esszét. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!