Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rendszeres szociális támogatás...

Rendszeres szociális támogatásnál az egy főre jutó jövedelmet a bruttó vagy a nettó bérből kell számolniuk?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik, hogy nekem édesanyám bruttó béréből számolták, így sajnos meghaladjuk a limit 60ezret. Nekem a nettó bérből lenne logikusabb, hiszen az már adómentes (bár még az így kijött összeg sem logikus, hiszen rezsiköltség stb. után alig marad a való életben utána valami).
2010. márc. 16. 14:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ott nettóval kellene számolni, de elvileg az az igénylő lapon rajta van (korábban rajta volt).

Viszont vigyázz, mert nem tiszta nálad a nettó kereset fogalma. A nettó jövedelem a megkeresett bruttó mínusz adók, így az, hogy te mire költöd a maradék összeget (rezsi, kaja, pia, szórakozás, hobbi), már nem számít bele (a nettó jövedelmedbe)

2010. márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!